Externé disky WD MyPassport majú novú generáciu

WD MyPassport

recenziaWD My Passport Ultra (4 TB) – externý disk s USB-C pripravený na cesty

Ako sme sa už presvedčili, pri externých diskoch je okrem veľkosti pamäte a rýchlosti prenosu dát dôležitá aj jeho vonkajšia podoba.

WD MyPassport

Toho sú si vedomí aj v spoločnosti WD, ktorá na trh uvádza už siedmu generáciu externých diskov MyPassport Ultra a MyPassport for Mac. Zmeny sa tentokrát dotkli hlavne dizajnu a externé disky budú k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach – čiernej, bielej, červenej a modrej. Aby ale tej farebnosti nebolo dosť, k externým diskom bude možné zakúpiť aj gumové rámiky s názvom WD Grip, ktorými je možné obohatiť externý disk a sú dostupné v piatich farbách: šedej, modrej, granitovej, fialovej a ružovej. Tieto gumené ramčeky sa predávajú samostatne k externým diskom MyPassport Ultra a MyPassport for Mac.

WD MyPassport

Kapacita nových diskov sa pohybuje od 500 MB až do 3 TB. Disky sú vybavené 256 bitovým AES hardwérovým šifrovaním pre vyššiu úroveň zabezpečenia a ponúkajú podporu štandardu USB 3.0 pre prenos dát až 5 Gb/s.

WD MyPassport

Nové externé disky sú v týchto dňoch už v predaji a ich cena sa pohybuje v rozmedzí 74,90 – 249,90 € v závislosti od kapacity pamäte.

WD MyPassport

Zdroj a foto: WD