Exodus 1s – ďalší smartfón od HTC, ktorý bude využívať blockchain

ZDROJ | HTC

Spoločnosť HTC ešte minulý rok predstavila smartfón HTC Exodus, ktorý využíva revolučnú technológiu blockchain. Najnovšie firma predstavila nástupcu Exodus 1s.

Spoločnosť HTC smartfón nazvala kryptofón a má ísť o prvé mobilné zariadenie s podporou Bitcoin Full Node. Znamená to, že môžete mať celý Bitcoin Ledger vo svojom telefóne, pokiaľ máte dostatok miesta. Mať v smartfóne celý Bitcoin Ledger umožní overovať transakcie a pracovať s väčšou bezpečnosťou pri zjednodušených kryptomenových platbách.

ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC EXODUS 1 – smartfón pre kryptomeny kúpite za kryptomeny

Technológia blockchain sa navyše postará o bezpečnosť, keďže telefón sa dá využiť na uchovanie kryptomien. HTC Exodus 1s na rozdiel od väčšiny kryptomenových peňaženiek nepotrebuje pripojenie na internet.

Exodus 1s je v podstate hardvérovou peňaženkou, ktorá dostala pomenovanie Zion Vault. Zabudovaný softvér sa má postarať o maximálnu ochranu pred možným zneužitím a krádežou.

Čo sa týka ostatných špecfikácií, kryptofón ponúka 5,7″ HD displej s pomerom strán 18:9, 3 000 mAh batériu a dva 13 Mpx fotoaparáty – jeden predný a druhý zadný s autofókusom. Telefón beží na operačnom systéme Android Oreo 8.1 a na procesore Qualcomm Snapdragon 435. Vo vnútri tiež nájdeme 4 GB RAM a 64 GM úložisko.

Treba však dodať, že spomínaný Bitcoin Ledger má približne 260 GB, takže na to, aby ste ho mohli mať v smartfóne, potrebujete rozšíriť pamäť cez microSD kartu, ktorá sa predáva zvlášť.

ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC Exodus – ďalší Blockchainový smartfón na obzore

Telefón podporuje Nano SIM kartu a tiež má miesto pre duálnu SIM. Hardvérové špecifikácie sú relatívne staré, no telefón chce zaujať najmä pre podporu kryptomien, takže nadšencom pravdepodobne nebude vadiť slabší systém.

Ak vás kryptofón HTC Exodus 1s zaujal, kúpiť si ho môžete na oficiálnej stránke HTC za kryptomeny. Cena je v prepočte 219 €.

ZdrojHTC

Komentáre k článku