Exdizajnér Sennheiseru prináša audiofilské slúchadlá za rozumnú cenu

ZDROJ | Grell Audio

Axel Grell, dizajnér legendárnych slúchadiel Sennheiser HD580 a HD800 odišiel zo spoločnosti v roku 2019, aby založil vlastnú firmu Grell Audio. Slúchadlá pod vlastnou značkou sú na svete a musíme skonštatovať, že technické špecifikácie Grell TWS1 vyzerajú veľmi sľubne.

Slúchadlá majú vysoko presné dynamické meniče, sklenené dotykové panely slúžiace na ovládanie gestami a NAR (Noise Annoyance Reduction), patentovanú funkciu redukcie rušenia hluku. Ako sa na poriadne plne bezdrôtové slúchadlá patrí, ani v tomto modeli nechýba aktívny filter hluku.

ZDROJ | Grell Audio

Slúchadlá podporujú Android aj iOS, kde si môžete bezplatne nastaviť váš zvukový profil SoundID. Systém ho v priebehu niekoľkých minút nastaví a uloží priamo do slúchadiel. Výrobca udáva, že všetko je mimoriadne intuitívne a prispôsobené aj pre najnáročnejších audiofilov. Tí majú oceniť nebývalú úroveň personalizácie, detailov a čistotu zvuku.

ZDROJ | Grell Audio

Slúchadlá majú 10,1 mm meniče s frekvenčným rozsahom 20 až 20 000 Hz. Bezdrôtový prenos zabezpečuje Bluetooth 5.2 s čipsetom Qualcomm 5141, ktorý podporuje azda všetky relevantné kodeky – SBC, AAC, Qualcomm aptX, Qualcomm aptX adaptive a LHDC. K úplnej zbierke chýba len niekoľko formátov od Sony a nedávno predstavený xptX Lossless.

TWS1 sa môžu pochváliť minimalistickým dizajnom, ktorý kontrastuje so zložitosťou a bohatosťou akustického výstupu bez toho, aby sa obetovalo ich pohodlné nosenie.

ZDROJ | Grell Audio

Grell TWS1 sú odolné voči striekajúcej vode (IPX4), každé slúchadlo má 7,3 gramov. Hliníkové puzdro sa nabíja cez USB-C port. Na jedno nabitie s aktívnym ANC vydržia slúchadlá spolu 34 hodín počúvania (6 hodín slúchadlá a viac ako 4 plné nabitia získate z puzdra). V prípade vypnutého filtru hluku získate spolu 45 hodín (8 hodín slúchadlá a viac ako 4 plné nabitia). Puzdro podporuje bezdrôtové nabíjanie.

Slúchadlá TWS1 si môžete predobjednať vo farebnom prevedení Space Grey za 199,99 eur. Predávať sa začnú na budúci mesiac.

ZdrojGrell Audio

Komentáre k článku