EVOLVEO Android Box H8 – krabička k telke s Ultra HD a HDR

ZDROJ | EVOLVEO

EVOLVEO pripravil zaujímavý doplnok k televízorom, ktorým pridá šikovné Android funkcie. Navyše sa hodí aj k tým najnovším, zvláda totiž rozlíšenie 4K Ultra HD a podporuje aj HDR. Navyše ani cenou nie je na tom vôbec zle.

ZDROJ | EVOLVEO

EVOLVEO Android Box H8 disponuje 8-jadrovým 64-bitovým procesorom (pravdepodobne MediaTek) s grafikou Mali-T820MP3 a 3 GB pamäťou RAM. Vnútornú 16 GB pamäť je možné rozšíriť microSDXC kartou.

https://www.youtube.com/watch?v=F3GT70ddcfI

Samozrejmosťou je prítomnosť Wi-Fi ac modulu s funkciou Miracast, pričom nechýba ani Bluetooth 4.0. Nechýba ale ani gigabitový Ethernetový port, HDMI 2.0a či až tru USB porty. Všetky sú ale asi iba v štandarde USB 2.0. Vlastné audio si môžete pripojiť pomocou HDMI alebo cez optický výstup. Na chod EVOLVEO Android Box H8 potrebuje zdroj elektriny, USB pripojenie nepostačuje.

ZDROJ | EVOLVEO

Nové EVOLVEO podporuje nové HDR formáte Dolby Vision a taktiež HDR10, HLD (Hybrid Log-Gamma) a podporuje taktiež nový video kodek VP9 či HEVC/H.265 pri 60 fps.

Krabička má rozmery len 12 x 12 x 2 cm a hmotnosť 218 gramov. Na ovládanie je možné (i nutné) používať diaľkové ovládanie.

ZDROJ | EVOLVEO

Vďaka OS Android 6.0 si v novinke môžete užívať akékoľvek Android aplikácie, nechýbajú tak ani iVysilani (Česká televize), iPrima (Prima TV), O2 TV, Horizon Go (UPC), Voyo (NOVA TV), Stream.cz, Netflix, HBO Go, YouTube, Amazon Prime Video apod.

Na prehrávanie multimediálnych súborov je v EVOLVEO Android Box H8 nainštalovaná appka KODI. Novinka sa na náš trh dostáva už teraz s cenou stanovenou na sumu 127 €.

ZDROJ | EVOLVEO
ZDROJ | EVOLVEO

ZdrojEVOLVEO

Komentáre k článku