Everybot RS700 – po robotických vysávačoch prichádza robotický mop

ZDROJ | Everybot

Pre niektorých ľudí môže byť upratovanie relaxačnou činnosťou, pre iných nutné zlo. Na tú druhú skupinu cieli Everybot RS700, robotický mop.

Everybot RS700 funguje v podstate na rovnakom princípe, ako robotické vysávače, ktoré sú na trhu už niekoľko rokov. Obsahuje teda niekoľko senzorov, ktoré Everybot využíva na obchádzanie prekážok a na to, aby nespadol zo schodov. Pribalený je aj diaľkový ovládač, ktorým môže používateľ poslať Everybota na nejaké konkrétne miesto.

ZDROJ | Everybot

O čistenie sa starajú dve motory s 5700 otáčkami za minútu. Tie roztáčajú kruhové mopy, ktoré automaticky menia smer otáčania podľa potrieb aktuálne čisteného miesta. Mopy sú vyrobené z mikrovlákien a počas umývania ich neustále zvlhčuje zásobník vody. K dispozícii je ale aj umývanie nasucho.

ZDROJ | Everybot

Everybot ponúka niekoľko čistiacich režimov. Základný je automatický režim, v ktorom mop prejde celý priestor podľa svojich vlastných senzorov. Pre dôkladnejšie čistenie je dostupný režim Y Curve, v ktorom bude mop chodiť do vzoru stromčeka.

V režime Focus sa bude mop sústrediť len na určené miesto a v režime Corner prejde mop len rohy miestnosti. V časovej tiesni je možné použiť režim Turbo, ktorý zrýchli umývanie 1,2-násobne. Vďaka rúčke na vrchu je možné Everybota používať v ručnom režime napríklad na umývanie okien.

ZDROJ | Everybot

Aktuálne je Everybot RS700 dostupný od 279 dolárov. Za túto cenu dostanete robota, diaľkové ovládanie a 2 násadky z mikrovlákien. Po skončení Kickstarter kampane bude cena tohto balenia 349 dolárov. Poštovné je zdarma, pričom prvé kusy budú odoslané niekedy v decembri. Kampaň sa podarilo úspešne zafinancovať, pričom do jej konca zostáva ešte 39 dní.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku