EverCam – že by konkurent pre kamery Arlo?

Inteligentné kamery sú segmentom, ktorý sa stáva relatívne populárnym, keďže ich inštaláciu, aj ovládanie zvládne každý. Zároveň ponúkajú cenovú dostupnosť a možnosť ovládania cez smartfón. Najnovšie sa nás cez Kickstarter snažia zaujať kamery EverCam.

https://www.youtube.com/watch?v=O0LdKdqbMkE

V kampani na Kickstarteri sa podarilo vyzbierať už vyše 850 000 dolárov z plánovaného cieľa 50 000 dolárov, takže o úspechu kamery niet pochýb.

EverCam zaujme najmä výdržou, ktorá láka až na 365 dní na jedno nabitie. O batériu sa postarala firma Anker, ktorá dodala ich zaujímavú technológiu dlhodobých batérií. Zároveň disponuje kamera funkciou rozpoznávania tváre.

Dizajnovo kamera pripomína kamerky Arlo, ktoré sme v našej redakcii mali možnosť aj otestovať. Rovnako to platí o inštalácii, ktorá funguje tak, že si pripevníte na stenu pevný kov na ktorý len priložíte kameru cez magnet do pozície do akej chcete.

Tento mechanizmus umožní jednoduchú manipuláciu s kamerou. Keďže v kamere je silný magnet, môžete si ju jednoducho pripevniť na akýkoľvek kovový povrch.

ZDROJ | Kickstarter

Čo sa týka rozlíšenia kamery, obraz sa bude zaznamenávať v kvalite 1 080p a nechýba podpora pre nočné videnie. O vode-odolnosť sa stará certifikácia IP66, ktorá by zároveň mala stačiť na teplotný rozsah -20 stupňov Celzia až +50 stupňov Celzia.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siNetgear Arlo Pro 2 – bezpečnostná kamera dostáva druhé pokračovanie

Kamera sa pripája k centrálnemu routru cez Wi-Fi sieť a cez smartfón si viete sledovať živý prenos. Kamera reaguje na pohyb.

Výhodou je, že umelá inteligencia dokáže zaznamenať, či sa jedná o pohyb predmetu alebo pohyb človeka či zvieraťa a to vďaka termo-kamere. Práve táto funkcia spolu s rozpoznávaním tváre zníži zbytočné poplachy, ktoré by ste mohli vy alebo vás domáci miláčik spustiť.

Medzi ďalšiu užitočnú funkciu patrí obojstranný mikrofón, ktorý vám umožní počuť nielen to, čo sa deje v miestnosti, ale aj reagovať na prípadnú osobu na diaľku.

Pozrite siJablotron vie chrániť váš dom už aj kamerami

Kamera disponuje SD kartou, ktorá dokáže nahrať videozáznam až zo 60 dní. Na rozdiel od Arlo kamier nemusíte platiť mesačné predplatné na ukladanie videa na Cloud.

Poďme sa pozrieť na to najdôležitejšie a to cenu. Keď si kameru EverCam predobjednáte cez Kickstarter, zaplatíte 219 dolárov a v balení okrem centrálnej stanice nájdete jednu kameru a jednotlivé súčiastky na pripevnenie a zapojenie.

Doprava je zdarma a kamera by mala byť dostupná od septembra 2018. Ak chcete kamery dve, za zvýhodnený balíček zaplatíte 329 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku