Facebook v Európe vypol niektoré funkcie v Messengeri a v Instagrame

ZDROJ | Pixabay

Facebook upozorňuje európskych používateľov Messengeru a Instagramu, že niektoré funkcie sú dočasne nedostupné. K dispozícii nie sú preto, lebo spoločnosť zosúlaďuje nové pravidlá pre služby zasielania správ v Európe s viacerými funkciami – ePrivacy.

Vo vyskakovacom okne sú používatelia upozornení na to, že niektoré funkcie aplikácií v uvedených službách sú nedostupné. Podľa dostupných informácií sa dočasného obmedzenia vzťahuje napríklad vytváranie ankiet v Instagrame a v Messengeri, nálepiek v Instagrame, správcu odosielania súborov či deaktivácia prezýviek v Messengeri.

Pozrite siFacebook prepája Messenger a Instagram čety, dostávajú nové funkcie a vzhľad

Facebook na stránke pre vývojárov spomína pár ďalších funkcií, ktoré nemusia fungovať správne alebo vôbec, vrátane toho, že sa nezobrazujú mediálne prílohy (nie obrázky), nezobrazuje sa indikátor písania a niektoré doplnky nefungujú.

Čo je ePrivacy?

Európska smernica o súkromí a elektronických komunikáciách obmedzuje, čo môžu prevádzkovatelia on-line služieb robiť s vašimi e-mailami, správami a ďalšími údajmi, ktoré sú s nimi spojené.

ZDROJ | 9to5Mac

Zosúladenie služieb s pripravovanými pravidlami ochrany súkromia sa týka všetkých 30 krajín Európskeho hospodárskeho priestoru. Ide teda o 27 členských štátov EÚ plus Nórsko, Island, Lichtenštajnsko a Spojené kráľovstvo.

Viaceré novinky sa dotknú aj inzerentov. „V dôsledku týchto zmien nebudú niektoré možnosti zacielenia dostupné pre inzerentov v Európe a pre kampane smerujúce do Európy. Inzerenti už nebudú môcť vytvárať vlastné publiká so zapojením na základe ľudí, ktorí poslali správu obchodného profilu stránky alebo Instagramu,“ uvádza Facebook.

Pozrite siInstagram má za sebou prvú dekádu. Oslavuje a prináša nové funkcie

Zaujímavé je, že tieto obmedzenia sa neprejavili u všetkých používateľov spomínaných služieb. Zhodou okolnosti, ja osobne som nechápal, prečo sa mi začiatkom týždňa nedala vytvoriť anketa.

Facebook vysvetlil, že nemôže poskytnúť presný zoznam funkcií, ktoré nie sú k dispozícii, pretože sa priebežne upravujú a vracajú do aplikácií. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa dočkáme obnovenia funkcií, predpokladá sa však, že to nebude dlho trvať.

ZdrojFacebook,ePrivacy

Komentáre k článku