EUNORAU Defender S – plne odpružený lacný ebike s pohonom oboch kolies!

ZDROJ | EUNORAU

Americký výrobca elektrobicyklov EUNORAU predstavil zaujímavý a pritom cenovo dostupný ebike Defender S, ktorý okrem celoodpruženej konštrukcie ponúka pohon na obe kolesá! Jeho cena ale neprekračuje 2 000 dolárov, vďaka Indiegogo.

ZDROJ | EUNORAU

EUNORAU Defender S je zaujímavý už na prvý pohľad. Hoci má konštrukciu klasického celoodpruženého bicykla, kolesá sú akési masívnejšie. Dôvodom je fakt, že Defender S je vlastne fatbike. Jeho kolesá majú rozmer 26″ a sú kombinované s 4.0″ plášťami Kenda.

ZDROJ | EUNORAU

Výrobca celkom šikovne skryl batériu, priamo do konštrukcie spodného rámu, no batéria je zároveň vyberateľná. Má 48 V, 14 Ah a 672 Wh kapacity a je od Samsungu. EUNORAU má ale v ponuke aj 816 Wh batériou, pričom rovnakú je možné ešte navyše ukotviť na rám z vnútornej strany. Tým sa zvýši dojazd elektrobicykla až na 130 km. Hmotnosť je však až 38,5 kg.

ZDROJ | EUNORAU

Batérie majú poháňať 750 W Befang motor v kolese, resp. kolesách. Najzákladnejšia verzia má totiž motor iba v zadnom kolese, vyššia, no stále pod 2 000 dolárov, má hub motor aj vpredu. Celkový výkon s pohonom oboch kolies je tak 1 500 W. Maximálna rýchlosť je 56 km/h. ale len na domácom trhu. Na ovládanie i sledovanie stavu slúži plnofarebný displej.

Hoci ide o bicykel do terénu, na vidlici vpredu má integrované LED svetlo s výkonom 40 luxov. Vidlica je od RST, ide o low-end model GUIDE s 75 mm zdvihom. Tlmič je zas od DNM Suspension, má 165 mm zdvih. Rám je z hliníkovej zliatiny Alloy 6061. O prehadzovanie (iba vzadu) sa stará Shimano Alivio 9S prehadzovačka. Brzdy sú hydraulické, majú 180 mm.

ZDROJ | EUNORAU

Vzhľadom na výbavu je tak jasné, kde EUNORAU ušetrilo, aby dokázalo ísť s cenou pod 2 000 dolárov. Ide o cenu cez platformu Indiegogo, na ktorej EUNORAU spustilo kampaň. Keďže ide o výrobcu s dlhoročnou praxou, Indiegogo je len iná forma predajného kanálu, s ktorou je možné pre zákazníka ušetriť. Negatívom je fakt, že objednávky bude výrobca vybavovať až v novembri tohto roka.

Komentáre k článku