Estream – prenosný vodný generátor pre mobilné zariadenia

ZDROJ | Enomad

Radi chodíte do prírody na prechádzky či turistiku, na rybačku, alebo si zajazdiť na kajaku či kanoe? V situáciách, keď sme ďaleko od elektrickej zásuvky, mávame obavy o to, aby sa nám nevybila batéria v smartfóne alebo v tablete. Riešenie, ako tomu predísť, nám ponúka vodný generátor Estream.

Estream water generator 01
ZDROJ | Enomad

Za projektom Estream stojí partia mladých profesionálnych dizajnérov a inžinierov na čele s Hyerin Parkovou, zakladateľkou a CEO spoločnosti Enomad, ktorá vznikla pomerne nedávno, v máji 2014 v Los Angeles. O čo ale v projekte Estream ide?

Estream water generator 02
ZDROJ | Enomad

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

Estream je vlastne prenosný vodný generátor, ktorý premení v akejkoľvek pohybujúcej sa vode, teda v rieke alebo potoku, jej kinetickú energiu na elektrickú do zabudovanej batérie. Estream potom poslúži ako powerbank pre nabíjanie väčšiny dnešných mobilných zariadení pripojením k USB portu.

Vstavaná batéria má kapacitu 6 400 mAh. Jej úplné nabitie síce trvá 4,5 hodiny, potom však dokáže nabiť tri smartfóny, GoPro kamery, alebo tablety, a to údajne dvakrát rýchlejšie ako pri nabíjaní z bežnej zásuvky.

Pozrite sinipi – smart chladnička a solárny generátor jednom

Princíp fungovania Estreamu je pritom jednoduchý. Stačí rozložiť lopatky rotora, pripnúť Estream pomocou karabiny k lanu a ponoriť do vody. Pokiaľ radi brázdite hladiny vôd na kajaku alebo kanoe, môžete Estream pripnúť k lodi a ťahať ho za sebou. Estream však môže poslúžiť aj ako svietidlo s rôznymi módmi svietenia.

Estream water generator 11
ZDROJ | Enomad

Pozrite siKickstarter má na ekonomiku obrovský dopad

Projekt Estream bol pred pár dňami uvedený na crowdfundingovej platforme Kickstarter. Za cieľ si jeho autori dali vyzbierať sumu 80 tisíc USD, na čo majú čas do 12. septembra 2016. V čase písania tohto článku, teda ani nie týždeň po zverejnení projektu, mali už 110 prispievateľov a vyzbieranú sumu 24 387 $.

Estream water generator 12
ZDROJ | Enomad

Pokiaľ by ste mali o tento gadget záujem, môžete si ho na Kickstarteri objednať už od 180 $, pričom jeho bežná cena by mala byť 250 $. K prvým majiteľom sa vodný generátor Estream dostane v priebehu januára 2017. Nuž, nápad je to naozaj zaujímavý a držíme mu palce.

ZdrojEnomad,Kickstarter

Komentáre k článku