Estelon LYNX – All-in-One pre najnáročnejších poslucháčov

ZDROJ | Estelon

High-end vo výrobku typu všetko v jednom? Aj tak sa dá, dnes to jednoducho už žiadajú aj tí najnáročnejší zákazníci, nielen zvukoví analfabeti, ktorým hudba stačí len notorické opakovanie hitov z rádia.

Estónsky výrobca Hi-Fi techniky Estelon ukázal ako si to predstavujú v ich spoločnosti. Reproduktory sú podľa ich slov vrcholom inžinierstva a majú znamenať medzník znamenajúci začiatok novej éry pre zvukový priemysel.

ZDROJ | Estelon

Pri týchto reproduktoroch si poslucháč vystačí len so smartfónom, alebo tabletom. Cez aplikáciu Estelon sa k nim pripojí pomocou Wi-Fi alebo ethernetu vďaka platforme Roon. Umožní prehrávať hudbu z NAS jednotky, alebo Tidalu, pričom Estelon hovorí, že môžeme očakávať ďalšiu podporu streamingu.

K reproduktorom sa dá pripojiť aj cez Bluetooth, no okrem ethernetu tu nenájdeme žiaden káblový vstup.

Z technického hľadiska je LYNX postavený na technológii Estelon Intelligent Audio, ktorá tvorí HQPlayer do spoločnosti Signalyst. Ten konvertuje každý prehrávaný súbor do streamu DSD64.

ZDROJ | Estelon

Reproduktory LYNX pracujú na oboch bezdrôtových Wi-Fi frekvenčných pásmach – 2  GHz a 5 GHz. Výkon majú solídnych 260 wattov. V každej sústave sa nachádza jeden 10-palcový basový reproduktor a dva 5-palcové stredové reproduktory. Vysoké frekvencie sú interpretované dvoma meničmi. Ako zaujímavosť môžeme uviesť, že tieto reproduktory majú možnosť prispôsobiť ich výšku, čo umožní poskytnúť presnú zvukovú scénu v miestnostiach od 16 do 100 štvorcových metrov.

Samozrejme, Estelon LYNX nie sú jediné aktívne reproduktory, ktoré sa dajú nájsť na trhu. Spomeňme napríklad Canton GLE 496.2, Dynaudio Xeo 2, alebo Acoustic Energy AE1 Active či menšie a lacnejšie regálové Wharfedale DS-2.

ZDROJ | Estelon

Reproduktory LYNX už pritom získali viacero cien, napríklad Stereo Award 2017 – očakávaný produkt, alebo Najlepšie z high-end 2017, či Najlepšia prezentácia / zvuk na High-end Mníchov 2017.

Do obchodov a e-shopov by sa tieto aktívne reproduktory mali dostať v júli tohto roku za 40 tisíc eur.

ZdrojEstelon

Komentáre k článku