Ešte 10 dní môžete pestúnskym rodinám pomôcť a darovať im prebytočné dáta

ZDROJ | pixabay.com/StartupStockPhotos

Zostanú vám na konci zúčtovacieho obdobia dáta? Nenechajte ich prepadnúť a podporte tých, ktorí pomáhajú. Vás to nič nestojí!

Nie je väčšieho šťastia, než keď sa dieťa z detského domova dostane do správnej pestúnskej rodiny. Na druhej strane tu však začína beh na veľmi dlhú trať, aby toto šťastie vydržalo čo najdlhšie. Je to v prvom rade úlohou pestúnskych rodičov, no pomôcť môže každý. Dokonca aj vy.

Tradične môže byť pomoc vo forme finančných prostriedkov alebo darovaných vecí. Menej bežná pomoc je darovanie dát. Ale aj to je spôsob, ako ušľachtilo pomôcť. Pretože aj v dátach už dnes môžete mať prebytok, ktorý vám nechýba, no iných poteší.

Darovať dáta môžete vďaka mobilnému operátorovi Orange, ktorý v spolupráci s občianskym združením Návrat, pripravili projekt Darujte dáta. Ten beží od minulého roka a pomaličky sa blíži ku svojmu koncu. Na darovanie dát máte čas už len do konca januára. 

ZDROJ | Orange

Myšlienkou projektu je darovať nespotrebované dáta, ktoré Orange premení na balík služieb Love pre vybrané pestúnske rodiny. Nespotrebované dáta sú dáta, ktoré vám zostanú z vášho predplateného balíčku na konci zúčtovacieho obdobia a neprenesú sa do ďalšieho. Teda prepadnú. Ak ich darujete, pomôžete tým pestúnskym rodinám. Do projektu sa zapojilo už 32 007 ľudí, ktorí spolu darovali 150 975 GB dát. Tie sa rozdelili medzi 83 rodín. Aj vám zostávajú na konci zúčtovacieho obdobia dáta nazvyš? Pomôžte a darujte ich aj vy! 

Stačí poslať bezplatnú SMS na číslo 100 s textom DARUJEM. Dáta tiež môžete darovať v zákazníckej zóne alebo aplikácii Môj Orange. Zo svojho balíku predplatených dát neprídete o jediný bajt, pestúnskym rodinám sa darujú iba tie dáta, ktoré ste zo svojho predplateného mesačné balíku nestihli minúť. 

ZDROJ | Orange

Po tom čo sa nazbiera 1 800 GB dát Orange obdaruje jednu zo 100 pestúnskych rodín, ktoré operátor vybral v spolupráci s občianskym združením Návrat. Spolu s dátami dostane rodina špeciálny balík služieb Love na 2 roky zdarma. Ten počíta mobilný paušál GO 20 €, pevný internet Optimal, notebook Lenovo D330 s Windows 10, Office a Wi-Fi modem. 

Okrem tohto materiálneho zabezpečenia operátor v spolupráci s občianskym združením Návrat poskytne kurz správnej práce s internetom a príručku Ako správne narábať s technológiami. 

Viac sa o projekte Darujte dáta dozviete na domovskej stránke projektu. My v redakcii sme už dáta darovali. A vy, pridáte sa?

ZdrojOrange

Komentáre k článku