V novej slovenskej appke neZávislosť zistíte svoju závislosť na internete

neZávislosť

Pri príležitosti medzinárodného Dňa bezpečného internetu eSlovensko otvorilo centrum prevencie internetovej závislosti a predstavilo appku neZávislosť.

Hlavným cieľom projektu je mobilná aplikácia, informačný portál http://nezavislost.sk, výskumná činnosť o problematike online závislostí, vytvorenie aktívnej siete odborníkov a centier pomoci v regiónoch.

,,Z výskumov na Slovensku vieme, že 2 – 3% používateľov internetu sú závislí od určitej online aktivity. Najhrozivejšou skupinou sú mladí ľudia 15 – 30 rokov, častejšie chlapci, ako dievčatá.“ povedal Miro Drobný, prezident eSlovenko.

,,V projekte sa zameriame najmä na používateľov internetu, u ktorých sa môže, ale nemusí, závislosť rozvinúť. Život im preteká ako piesok medzi prstami“ dodal.

neZávislosť

Najväčšiu pozornosť si získala novo predstavená mobilná aplikácia, ktorá ponúka prehľad o strávenom čase v rukách so smartfónom používaním jednotlivých aplikácií. Zatiaľ je však dostupná len pre Android, keďže Apple neumožňuje zbieranie požadovaných dát tretími stranami.

neZávislosťMiro Drobný, prezident eSlovenko

Nová aplikácia od združenia eSlovensko ponúka množstvo obsahu, no medzi tie najhlavnejšie sekcie patria Grafy, Stopka a Test závislosti od internetu.

V aplikácii nájdete štyri hlavné grafy, nad ktorými sa nachádza čas trávený online v konkrétnom dni v tvare hodiny:minúty. Ak máte v daný deň zapísanú poznámku v Zápisníku, systém ju zobrazí ako krátku textovú informáciu.

Pozrite siMicrosoft upozorňuje na hrozby na internete a vyzýva k digitálnej zdvorilosti

neZávislosť

Stopka nastavuje limit celkového času používania mobilu alebo času používania konkrétnej aplikácie. Pri nedodržaní obmedzenia máte možnosť Stopku ignorovať, posunúť upozornenie o 5 minút, zavrieť aplikáciu alebo zvoliť radikálnu odinštaláciu. Výber je len na nás.

neZávislosť

Test závislosti od internetu slúži na rýchle a jednoduché zistenie približnej úrovne nadmerného používania internetu. Výsledkom sú 3 úrovne: zelená, oranžová a červená. Význam farieb sa posudzuje rovnako ako pri semafore, zelená znázorňuje bezpečný výsledok, kedy používanie mobilu je pod kontrolou a vzťah k internetu nemá príznaky závislosti.

Pozrite siAMAVET opäť ponúka šancu stať sa internetovou osobnosťou

neZávislosť

Samozrejme na aplikáciu sa pozrieme detailnejšie a v najbližších dňoch vám prinesieme našu klasickú recenziu.

Komentáre k článku