ESET vydáva novú verziu riešenia ESET File Security pre Linux

Spoločnosť ESET vydáva verziu 7.0 svojho riešenia na ochranu Linuxových serverov. ESET File Security pre Linux sa má postarať o stabilitu a bezkonfliktnosť serverov s minimálnym časom na údržbu a reštarty.

Pri ochrane proti vírusom, malvéru a útokom myslíme najmä na ochranu osobných počítačov, prípadne dnes už aj smartfónov a televízorov. Zabezpečenie však netreba podceňovať ani pri Linuxových serveroch, ktorých popularita celosvetovo rastie.

ESET File Security pre Linux využíva technológiu ESET LiveGrid, ktorá v sebe podľa slov spoločnosti spája rýchlosť, presnosť a minimálnu záťaž na systém. Technológia poskytuje serverom ochranu pred vírusmi, rootkitmi, červami a spywarom. Servery však nebráni iba pred vniknutím malvéru, ale taktiež zisťuje, či sa už malvér v sieti organizácie nachádza.

“Jediný škodlivý súbor môže predstavovať vážne bezpečnostné riziko pre firmy a organizácie akejkoľvek veľkosti. Spoľahlivý a pokročilý bezpečnostný systém je preto absolútnou nutnosťou pre moderné firmy. Vďaka ESET File Security si môžu byť organizácie isté, že ich dáta a servery sú plne chránené aj pred tými najnovšími hrozbami. Či ide o cielené útoky alebo skrytý ransomware, ESET je hrdý na to, že firmám poskytuje to najlepšie v oblasti enterprise zabezpečenia,“ hovorí Matúš Čipák, produktový manažér spoločnosti ESET.

Riešenie ESET File Security pre Linux poskytuje administrátorom vlastné webové rozhranie so štruktúrou, ktorú môžu poznať z iných produktov od spoločnosti ESET. Riešenie je tak možné jednoducho ovládať aj v prípade, že Linuxový server nemá vlastné používateľské prostredie. Kompatibilné a spravovateľné je navyše aj cez ESET Security Management Center.

ZDROJ | ESET

Verzia 7.0 prináša najmä technické vylepšenia, pričom je kompatibilná s poprednými 64-bitovými distribúciami Linux serverov. ESET poskytuje inštalátory pre najpopulárnejšie distribúcie unixových systémov, vrátane RedHat a SuSE. Nevyžadujú sa žiadne externé knižnice okrem LIBC.

Pozn. redakcie: Portál TECHBOX.sk je partnerom Denníka N, ktorého investormi sú aj šiesti spoluzakladatelia ESET-u.

ZdrojTlačová správa,ESET

Komentáre k článku