ESET prináša nové verzie bezpečnostných riešení

ZDROJ | ESET

ESET vydal nové verzie bezpečnostných riešení pre domácich používateľov notebookov a počítačov s OS Windows. Ide o ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security Premium.

Obľúbené bezpečnostné riešenia od ESET-u pokračujú v digitálnej ochrane používateľov a stavajú múre medzi nimi a kybernetickými zločincami. Matej Krištofík, produktový manažér spoločnosti, hovorí o náraste domácich zaradení, ktoré sú pripojené na internet.

Nejde len o mobily, tablety, počítače či smart televízory. Pribúdajú inteligentné zariadenia zvyšujúce komfort domácnosti, no napriek tomu, že sú pripojené k internetu a zasielajú naň údaje, väčšina z nich má len veľmi slabú ochranu pred hekermi.

Nový rad prináša tieto vylepšenia:

Pokročilé strojové učenie

Nová vrstva zabezpečenia využíva viaceré algoritmy strojového učenia. Slúži na presnejšie odchytávanie škodlivého kódu a škodlivých aplikácií. Používatelia sú vďaka nemu lepšie chránení pred novými hrozbami alebo „0-day“ útokmi, ktoré vznikajú každý deň.

ZDROJ | ESET

Hoci sa ESET venuje strojovému učeniu od roku 1998, táto špeciálna vrstva je súčasťou detekcie priamo v produkte. Vďaka tomu zvyšuje zabezpečenie aj zariadení, ktoré majú obmedzený prístup k internetu. Algoritmy strojového učenia sú ESET-om pravidelne kontrolované a aktualizované.

Vylepšený Anti-Phishing

Chráni pred kradnutím osobných a prístupových údajov. Najnovšie sa zameriava aj na homoglyfické útoky – pri nich hackeri vytvárajú phishingové webstránky s adresou podobnou legitímnemu webu použitím podobne vyzerajúcich písmen z iných abecied, napríklad z gréčtiny alebo hebrejčiny. Používateľ rozdiely samozrejme nevidí.

ZDROJ | ESET

Vylepšená funkcia Zariadenia v domácej sieti

Slúži na hľadanie zraniteľností, slabých prístupových hesiel a škodlivého kódu vo všetkých zariadeniach, ktoré má používateľ pripojené k domácemu routeru.

Kontroluje sa aj samotný router. Zraniteľnosti vyhľadáva v inteligentných zariadeniach pre domácnosť, napríklad bezpečnostné kamery, smart televízory, chladničky, tlačiarne, no aj na bežných zariadeniach ako sú mobilné telefóny a tablety.

Pozrite siESET vydáva novú verziu riešenia ESET File Security pre Linux

Všetky zariadenia znázorní na zrozumiteľnej schéme a pri nájdení problému poskytne používateľovi jednoduché riešenie. (Táto funkcia je k dispozícii len v produkte ESET Internet Security.)

Vylepšená Ochrana online platieb

Táto funkcia chráni online transakcie tak, že šifruje komunikáciu medzi klávesnicou a špeciálnym prehliadačom, ktorí sa spúšťa automaticky pri otváraní internetbankingu. Ochraňuje používateľa pred škodlivým kódom, ktorý odchytáva stlačené klávesy a získava tak prístupové mená a heslá. Najnovšie takto chráni aj kryptomenové elektronické peňaženky.

ESET Internet Security, ktorého súčasťou je táto funkcia, nedávno získal certifikáciu MRG Effitas’ Online Banking/Browser Security. Certifikácia sa zameriavala na testovanie škodlivého kódu zameraného na finančné transakcie. (Táto funkcia je k dispozícii len v produkte ESET Internet Security.)

ZDROJ | Brooke Cagle (Unsplash)

Vylepšené šifrovanie ESET Secure Data

Funkcia umožňuje používateľom šifrovať dáta na svojom zariadení alebo na externých pamäťových médiách. Používateľ môže takto zašifrované údaje najnovšie otvoriť aj na akomkoľvek zariadení (s OS Windows) po vložení hesla, ktoré pri šifrovaní vytvoril. (Táto funkcia je k dispozícii len v produkte ESET Smart Security Premium.)

Pozrite siESET vylepšuje appku Mobile Security pre Android

Vylepšený Password Manager

Pomáha ukladať a spravovať heslá, automaticky vypĺňať formuláre a polia a vytvárať extra silné šifrované heslá pre zvýšenú bezpečnosť. Stačí vám pamätať si vaše hlavné heslo.

Funkcia je k dispozícii pre zariadenia s OS Windows, Mac, iOS a Android. Novinkou je zvýšené zabezpečenie prístupu do Password Managera dvojfaktorovou autentifikáciou cez iOS Face ID alebo Google Authenticator.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku