ESET ponúka nový doplnok, ktorým na diaľku pohodlne zašifrujete disk

ZDROJ | ESET

Nové firemné bezpečnostné riešenie ESET Full Disk Encryprion ochráni dáta a pomôže zabezpečiť nariadenia o ochrane osobných údajov GDPR a podobných bezpečnostných projektov.

Zabudnúť niekde notebook, naviac firemný, plný dát, ktoré práve nie sú určené pre oči verejnosti, je nočnou morou. Nemusí to byť však len vaša nepozornosť, ktorá vás o notebook pripraví. Stále po svete chodí veľa ľudí, ktorí si s morálkou netykajú. Čo robiť, keď aj hardvér oželiete, no dáta sa nesmú dostať do nesprávnych rúk?

ZDROJ | ESET

ESET ponúka riešenie v podobe novinky ESET Full Disk Encryprion. Doplnok pre konzoly vzdialenej správy ESET Cloud Administrator a ESET Security Management Center je určený na zamedzenie prístupu k dátam uloženým na disku v prípade straty alebo odcudzenia notebooku s operačným systémom Windows.

Pozrite siESET bude ochraňovať obchod Google Play

IT administrátor má vďaka novinke možnosť vzdialene nasadiť, aktivovať a zašifrovať disk na pripojenom firemnom notebooku. Dokáže tak zabrániť zneužívaniu dát z kopírovaných z notebooku. Riešenie sa dá nasadiť buď prostredníctvom on-premise alebo cloudovou platformou vzdialenej správy.

„Malvér a kybernetické útoky predstavujú veľké riziko pre firmy na celom svete. V ESETe vieme, že toto nepredstavuje plný rozsah súčasných výziev v oblasti ochrany dát. To nás viedlo k rozšíreniu nášho portfólia o nové riešenie ESET Full Disk Encryption, ktoré rieši problém straty firemných údajov. Je zároveň spravované z jednej bezpečnostnej konzoly, tak ako naše ďalšie firemné bezpečnostné riešenia. ESET Full Disk Encryption je skvelou voľbou pre firmy so základnými požiadavkami na šifrovanie a zároveň pre tých zákazníkov, ktorí už poznajú naše riadiace konzoly,“ povedal produktový manažér spoločnosti ESET Ervín Rendek.

Pozrite siESET prináša nové verzie bezpečnostných riešení

Vďaka ESET Full Disk Encryprion zabezpečíte tiež nariadenia o ochrane údajov GDPR a ďalších alebo dokážete vzdialene monitorovať šifrovanie. Výhodou je, že IT administrátor môže šifrovať len časť disku, nemusí nutne celý.

ZDROJ | ESET

ESET ponúka cenovo zvýhodnené licencovanie nového produktu prostredníctvom možnosti zakúpenia samostatného licenčného kľúču, čo znamená, že si môžete zvoliť presný počet notebookov, na ktoré chcete ochranu nasadiť. Nemusíte ESET Full Disk Encryprion nasadiť na všetky firemné notebooky a počítače. Zároveň môžete kedykoľvek ochranu rozšíriť o ďalšie zariadenia. Je však potrebné, aby ste vo firme už mali zakúpený niektorý z produktov ESET, nakoľko novinka je len doplnkom.

ZdrojESET

Komentáre k článku