ESET Parental Control na ochranu detí je už aj na Androidoch

Spoločnosť ESET dnes predstavila aplikáciu Eset Parental Control, ktorá umožňuje rodičom chrániť svoje deti pri brázdení internetu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBDc6uXrRrA

Podľa prieskumu, ktorého zadávateľom bola spoločnosť ESET, sa až 88% opýtaných rodičov obáva, k čomu všetkému má ich dieťa na internete prístup. 81 % rodičov uviedlo, že majú taktiež strach z toho, že ich deti navštevujú nevhodné stránky.

Taktiež by sa mnohým rodičom nepáčilo, ak by ich dieťa odosielalo svoje osobné informácie cudzím osobám. 61% rodičov potvrdilo, že má starosť o to, koľko ich vlastné dieťa trávi času na mobilných zariadeniach.

Podľa štatistík sa mesačne asi miliarda používateľov Facebooku prihlasuje prostredníctvom mobilných zariadení. Podobne je to aj s deťmi. Najčastejšie sú vraj používateľmi mobilných zariadení s OS Android.

eset_parental_control_04
ZDROJ | Eset

Avšak len vzorka respondentov zo spomínaného prieskumu používa rodičovskú aplikáciu, ktorou by korigovala činnosť svojich detí na smartfónoch a tabletoch.

eset_parental_control_02
ZDROJ | Eset

Aplikácia ESET Parental Control sa môže stať odpoveďou na obavy rodičov. ESET tvrdí, že by tento produkt mal byť prostriedkom, ktorý rodičom pomáha budovať zdvorilý vzťah so svojimi deťmi, aspoň čo sa týka používania tabletov. ESET Parental Control bol taktiež vyvíjaný s ideou vytvorenia priateľského používateľského rozhrania.

eset_parental_control_01
ZDROJ | Eset

Spomedzi zaujímavých vlastností novej aplikácie ESET Parental Control môžeme spomenúť napr. určenie časového limitu, koľko sa dieťa môže na mobile hrať – to aj v prípade, ak sa dieťa nachádza aj mimo domova.

Rodičia si taktiež môžu vyžiadať cez aplikáciu konkrétnu polohu zariadenia, ktoré dieťa používa. Zodpovední môžu taktiež aj dostávať pravidelné hlásenia o používaných aplikáciách alebo navštívených web stránkach.

Nielen rodičia však majú prístup k rôznym funkciám. Aj deti môžu požiadať svojich rodičov o dodatočný prístup k iným aplikáciám alebo webovým obsahom. Môžu ich taktiež poprosiť o dlhší čas na hranie alebo surfovanie po internete.

eset_parental_control_03
ZDROJ | Eset

Ak vás aplikácia ESET Parental Control oslovila, môžete si ju stiahnuť v digitálnom obchode Google Play alebo na samotnom portáli ESET.

Pozn. redakcie: Portál TECHBOX.sk je partnerom Denníka N, ktorého investormi sú aj šiesti spoluzakladatelia ESETu.

ZdrojEset

Komentáre k článku