ESET Mobile Security prichádza aj pre Android

Slovenská firma zaoberajúca sa vývojom antivírusových riešení pre počítače ESET už istý čas venuje svoju pozornosť aj mobilným operačným systémom. Istotne je vám už známe bezpečnostný projekt pre mobilné operačné systémy ESET Mobile Security, ktorý je dostupný pre mobilné okná a tiež OS Symbian. Počas výstavy CeBIT 2011 však ESET predstavil svoje nové dieťa, ktoré bude chrániť momentálne najrozšírenejší mobilný operačný systém Google Android.

ESET Smart Security

Aj keď sa väčšina z nás pravdepodobne ešte s mobilným vírusom nestretla a tento druh škodlivého softvéru nie je na mobilných platformách až tak rozšírený, ochrana často veľmi citlivých údajov uchovávaných v našich mobilných miláčikoch by mala byť dôležitou otázkou najmä do budúcnosti. Podľa vyjadrení generálneho riaditeľa slovenskej spoločnosti ESET Richarda Marka, neexistuje stopercentne bezpečná platforma bez ohľadu na to či sa jedná o počítačové systémy alebo mobilné operačné systémy. Je teda len otázkou času kedy sa začnú vývojári škodlivého softvéru zameriavať aj na mobilné operačné systémy a citlivé dáta uložené najmä v smartfónoch. Presne k ochrane týchto údajov je určená aplikácia ESET Mobile Security.

ESET Smart Security Android

Jej najnovšia verzia pre mobilný operačný systém Google Android bude plniť dve základné funkcie a to antimalware a tzv. Anti-thef (ochranu údajov proti krádeži). Pre plnenie prvej spomínanej funkcie využil ESET vlastné algoritmy z prostredia počítačových operačných systémov, ktoré sú schopné po optimalizácii na mobilný operačný systém Android skontrolovať nainštalované a inštalované aplikácie a následne vyhodnotiť ich potenciálne riziko pre užívateľa. Druhou funkciou je ochrana vašich citlivých údajov v smartfóne po jeho strate alebo krádeži. Aplikácia totižto dokáže pomocou webového rozhrania lokalizovať telefón, následne ho na diaľku zamknúť, alebo v krajnom prípade zariadenie na diaľku aj úplne vymazať. Aplikácia má pritom v sebe zabudovanú ochranu proti vlastnému vymazaniu, pre prípad, ak by sa ju zlodej snažil zo zariadenia odstrániť. Okrem už spomínaných funkcií by aplikácia ESET Mobile Security Android mala obsahovať aj možnosť filtrovania hovorov a správ ako aj možnosť kontroly úložného priestoru a bežiacich aplikácii. Základné funkcie tejto aplikácie budú dostupné pre všetky Android smartfóny s OS verzie 2.0 a vyššej a pre využitie automatickej ochrany proti vymazaniu aplikácie bude potrebný OS Android vo verzii 2.2 a vyššej. Presný dátum uvedenia ani predpokladanú cenu aplikácie spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

Zdroj: ESET

Komentáre k článku