ESET Mobile Security 6.0 vám ochráni až aj on-line platby

ZDROJ | Paul Hanaoka

ESET vydal novú verziu bezpečnostného systému pre operačný systém Android Mobile Security 6.0. Novinka vám poskytne ochranu pred rôznymi hrozbami, napríklad pred malvérom a phishingom. Odteraz obsahuje aj ochranu on-line platieb.

Na čo slúži ESET Mobile Security?

Systém slúži na komplexnú ochranu vášho smartfónu sa tabletu s OS Android. Ponúka výkonný antivírus, ktorý zabezpečí vaše zariadenia pred internetovými útokmi (vrátane ransomvérových útokov a trojských koní). Mobile Security vám pomôže nájsť stratený resp. ukradnutý mobil. Majiteľ strateného zariadenia môže cez webstránku získavať viaceré informácie o jeho stave a geografickej polohe.

Viete, že…

základnú verziu môžete získať zdarma? Nájdete tam antivírus, kontrolu v reálnom čase, správu o bezpečnosti, protokol aktivít, podporu pre tablety, vzdialenú sirénu a vzdialené uzamknutie?

Prémiová verzia ESET Mobile Security 6.0 ponúka ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Ochrana on-line platieb vás ochráni pred aplikáciami, ktoré zneužívajú dôverné informácie, napríklad bankové transakcie alebo údaje z on-line nákupov. Systém automaticky skenuje appky (nainštalované z Google Play), v kategórií finančných aplikácií a skenuje ich na prítomnosť možných hrozieb. Okrem toho máte možnosť pridať do zoznamu aj iné aplikácie, ktoré nemusia automaticky spadať do kategórie finančných aplikácií.

Pozrite siESET odhalil útoky na letecké a vojenské firmy, aj diplomatické ciele

Nový verzia Mobile Security obsahuje novú ikonu bezpečného spustenia. Odtiaľ môžete otvoriť aplikácie, ktoré majú citlivé finančné údaje. Tie budú špeciálne chránené pred napadnutím škodlivého kódu, alebo falošnými aplikáciami a ukradnúť vaše prihlasovacie údaje napríklad tak, že zobrazia falošné prihlasovacie formuláre. I keď spustíte aplikáciu priamo z menu smartfónu, nemusíte sa báť. ESET Mobile Security bude pokračovať v skenovaní zariadenia na prítomnosť nevyriešených antivírusových problémov a bude kontrolovať využívanie siete.

S týmito zmenami prichádza nová verzia aj s vylepšeným dizajnom. Zvyšuje intuitívnosť ovládania, používatelia sa budú vedieť ľahšie orientovať v aplikácii. Nájdete tu napríklad zmeny vo funkcii Filter hovorov. Tá vám pomáha chrániť sa pred neželanými telefonickými hovormi. Pozmenil sa tiež dizajn funkcie režimu Anti-Theft, ktorý umožňuje vystopovať zariadenie v prípade jeho straty či krádeže.

ZDROJ | Pixabay

„S touto najnovšou verziou ESET Mobile Security chceme zaistiť, aby naši používatelia neboli len chránení pred malvérom a pokusmi o phishing, ale aby sa cítili v bezpečí aj pri ochrane finančných transakcií na svojich zariadeniach“, vysvetľuje Branislav Orlík, produktový manažér v ESET-e.

ZdrojESET

Komentáre k článku