ESET bude ochraňovať obchod Google Play

ZDROJ | Pixabay

ESET sa stáva zakladajúcim členom App Defense aliancie spoločnosti Google, bude proaktívne chrániť mobilné aplikácie v obchode Google Play.

Aliancia obrany aplikácií bude zameraná na boj proti šíreniu škodlivých aplikácií v systéme Android. App Defense Aliance predstavuje spoluprácu medzi spoločnosťami Google, ESET, Lookout a Zimperium, jej cieľom je znížiť riziko škodlivého softvéru založeného na aplikáciách identifikáciou a odstránením nových hrozieb.

Úlohou ESET-u bude chrániť aplikačný obchod Google Play. Ide o primárny zdroj aplikácií pre zariadenia s operačným systémom Android. ESET bude poskytovať svoju oceňovanú detekciu a know-how pre Android ekosystém a bude taktiež viesť výskum zameraný na zlepšenie zabezpečenia Google Play. ESET je ustanovujúcim členom a svoju činnosť v aliancii začal 6. novembra 2019.

ZDROJ | Google

Nie je náhodou, že si Google vybral práve ESET. Slovenská firma je známa vysokou odbornosťou a dlhoročnými skúsenosťami pri odhaľovaní škodlivých aplikácií v Obchode Google Play. Vďaka objavu špecifických bankových trójskych koní, spywaru a ransomwaru pomohla identifikovať najsofistikovanejšie hrozby zamerané na mobilné zariadenia s OS Android.

Pozrite siESET Campus je o krôčik bližšie k realizácii, hotový má byť v roku 2026

„To, čo bolo predtým reaktívnym úsilím o zachytenie bezpečnostných zraniteľností, je teraz plnohodnotnou a proaktívnou kampaňou s cieľom ochrániť miliardy ľudí a firiem priamo pri zdroji,“ vysvetľuje Lukáš Štefanko, výskumník z ESET-u, ktorý sa venuje Android malware.

„ESET je neustále v popredí výskumu bezpečnostných hrozieb. Spolu s ESETom budú môcť ďalší členovia App Defense Alliance poskytovať Googlu informácie, ktoré budú viesť k odstráneniu hrozieb a pomôžu používateľom systému Android zostať o krok pred počítačovými útočníkmi,“ dodáva Štefanko.

ZDROJ | Pixabay

Táto mimoriadna aliancia dopĺňa už existujúce partnerstvá, ktoré má ESET v súčasnosti s Google. Ide o integráciu s Chronicle, divíziou služby Google Cloud a ďalšiu spoluprácu na Google Chrome Cleanup. Je to bezpečnostný nástroj upozorňujúci používateľov prehliadača Chrome na možné hrozby.

Vďaka tomuto partnerstvu sa výskumné tímy ESET-u hĺbkovo zapoja do analýzy všetkých aplikácií a pomôžu aktívne chrániť používateľov obchodu Google Play. V priebehu tejto spolupráce bude ESET zdieľať s Googlom svoje rozhodnutia o aplikáciách, ktoré označí ako škodlivé, potenciálne škodlivé alebo nežiaduce – ešte skôr ako sa sprístupnia v obchode Google Play.

Pozrite siESET prináša nové verzie bezpečnostných riešení

„Pri online ochrane domácich používateľov a firiem intenzívne spolupracuje Google s členmi bezpečnostnej komunity už roky. Dnešná správa je najnovším príkladom takejto spolupráce,“ povedal Dave Kleidenmacher, vedúci zabezpečenia platformy Android v Google. „Partnerstvo s uznávaným členom IT bezpečnostnej komunity, akým je spoločnosť ESET, zvýši ochranu ekosystému Google Play. Tešíme sa až uvidíme, čo naše tímy dokážu spoločne dosiahnuť.“

ZdrojGoogle

Komentáre k článku