Prvú 5G sieť cez kontinenty skúsi Ericsson

ZDROJ | Ericsson

Spoločnosť Ericsson sa spojila s telekomunikačnými operátormi SK Telecom a Deutsche Telekom na projekte nasadenia prvej skúšobnej transkontinentálnej 5G siete na svete. Ako informuje švédsky výrobca, Ericsson bude výhradným dodávateľom infraštruktúry v projekte.

Pozrite siEricsson predpokladá 150 miliónov 5G pripojení do roku 2021

Tri spoločnosti spoločne spustia v Južnej Kórei a v Nemecku skúšobnú sieť, ktorá bude využívať kľúčové 5G technológie ako virtualizácia sieťových funkcií (NFV), softvérovo riadená infraštruktúra (SDI), zdieľanie cloudu a network slicing.

Ericsson TV and Media Report 04
ZDROJ | Ericsson

Hlavným cieľom projektu je umožniť globálny dosah využívania 5G prostredníctvom optimalizácie používateľských skúseností s roamingom. Partneri budú navyše spolupracovať aj na vývoji 5G ekosystému, podpore globálneho marketingu a možností v oblasti štandardizácie.

Alex Jinsung Choi, výkonný riaditeľ pre technológie a šéf Oddelenia korporátneho výskumu a vývoja v spoločnosti SK Telecom, uviedol: „5G sa veľmi odlišuje od svojich predchodcov v tom, že systém je vybudovaný ako platforma pre poskytovanie optimalizovaných služieb, prispôsobených potrebám jednotlivých zákazníkov v celosvetovom meradle. Prostredníctvom tejto trojstrannej spolupráce budeme schopní lepšie pochopiť a vybudovať 5G systém, ktorý dokáže užívateľom na celom svete poskytovať stabilné a vylepšené užívateľské prostredie.“

Pozrite si5G môže zlepšiť dopravnú situáciu v mestách

Bruno Jacobfeuerborn, výkonný riaditeľ pre technológie v spoločnosti Deutsche Telekom, povedal: „Mnoho zo zákazníckych scenárov, plánovaných pre éru 5G, bude celosvetovo vyžadovať služby na vynikajúcej úrovni. Roaming v rozdelenom pásme bude z nášho pohľadu kľúčovým prvkom podpory medzinárodných podnikov našich zákazníkov s optimalizovanou skúsenosťou. Tešíme sa z účasti na tomto spojenectve zameranom na ďalší rozvoj prípadov použitia.“ 

Ericsson - AT&T Digital life MWC 2016 01
ZDROJ | Ericsson

Ericsson a SK Telecom v októbri 2015 úspešne predviedli technológiu network slicing. SK Telecom a Deutsche Telekom na kongrese MWC 2016 v Barcelone pritom uzavreli strategické 5G partnerstvo.

Pozrite sipCell prinesie siete 5G už dnes

Ulf Ewaldsson, výkonný riaditeľ pre technológie v spoločnosti Ericsson, vyhlásil: „5G umožní inovatívne prípady použitia v globálnom meradle. Ericsson sa zaviazal k spolupráci na ekosystémoch a multi-odborovej spolupráci s cieľom uvedomiť si svoj potenciál a zabezpečiť všetky výhody 5G dosahu ľuďom, podnikom a celej spoločnosti kdekoľvek a čo najrýchlejšie.“ 

Uzavretie partnerstva medzi spoločnosťami Ericsson, SK Telecom a Deutsche Telekom oznámili na Svetovom mobilnom kongrese (MWC) Šanghaj, ktorý sa konal od 29. júna.

Ericsson City Life 2
ZDROJ | Ericsson

ZdrojEricsson

Komentáre k článku