Ericsson, Orange a PSA spolupracujú na vývoji 5G pripojených vozidiel

ZDROJ | Ericsson

Spoločnosti Ericsson, Orange a PSA Peugeot Citroën podpísali partnerskú dohodu o realizácii pilotného projektu 5G technológií pre aplikácie v automobilovom priemysle.

Ericsson_5g_use_cases
ZDROJ | Ericsson

Projekt pripojených vozidiel s názvom „Smerom k 5G“ si kladie za cieľ využiť 4G a jej technologickú evolúciu na 5G. Zároveň rieši predpoklady pre využívanie pripojených vozidiel, ako napríklad inteligentné dopravné systémy (IDS), zvýšenie bezpečnosti na cestách a podpora vzniku nových automobilových služieb.

Pozrite siEricsson spustil v Česku prvý mikrovlnný spoj s kapacitou 10 Gbit/s

Partnerstvo sa zameriava na komunikáciu medzi vozidlami (V2V – vehicle-to-vehicle) a vozidiel s infraštruktúrou (V2X – vehicle-to-infrastructure), ako aj na technológie, potrebné pre nasadenie inteligentných dopravných systémov a služieb pre vozidlá, pripojené v reálnom čase.

Pri prvých testoch budú použité end-to-end systémy s architektúrou na báze technológie LTE, neskôr sa prejde na LTE-V a 5G.

Ericsson_5G_WP_HetNet_03
ZDROJ | Ericsson

Ericsson poskytuje rádiovú technológiu a služby spolu s distribuovanou a virtualizovanou chrbticovou sieťou. Orange ponúkne mobilnú sieť s pridruženým spektrom v testovacej oblasti a palubné pripojenie.

Pozrite siDo roku 2022 bude pol miliardy 5G pripojení

PSA Peugeot Citroën má v rámci projektu na starosti definovanie požiadaviek prípadov použitia v automobilovom priemysle, vstavanú integračnú architektúru, používateľské skúsenosti a technické overovanie.

Technológia 5G bude hrať kľúčovú úlohu v dopravnom systéme budúcnosti. Ericsson prináša siete, IT a špecifické inovatívne riešenia pre automobilový priemysel. Spolu s kľúčovými hráčmi ako PSA a Orange zaistíme požadovanú úroveň bezpečnosti a zabezpečenia, a zároveň prispejeme k udržateľnejšej a inteligentné spoločnosti,“ uviedla Charlotta Sund, viceprezidentka a riaditeľka pre zákaznícky priemysel v spoločnosti Ericsson.

Ericsson_5G energy performance – key technologies and design principles
ZDROJ | Ericsson

Pripojené služby internetu vecí sú kľúčovým spôsobom, ako zvýšiť používateľský komfort pre našich zákazníkov, ktorí dnes požadujú bezprecedentnú úroveň komfortu a pohodlia, ako aj personalizované služby vo svojich vozidlách,“ povedala Carla Gohin, viceprezidentka pre výskum, inovácie a pokročilé technológie v spoločnosti PSA Peugeot Citroën.

Pozrite si10 trendov, ktoré môžeme očakávať v roku 2017

Pripojené vozidlá sú spolu s domácnosťami, inteligentnými mestami, elektronickým zdravotníctvom (eHealth) a priemyslom 4.0 súčasťou našej strategickej vízie pre internet vecí (IoT). Výrobcovia vozidiel očakávajú, že budeme poskytovať pripojenie, ktoré potrebujú napríklad pre vzdialené riadenie údržby, alebo pre udržiavanie aktuálnosti softvéru palubných systémov.

V rámci spolupráce so spoločnosťami Ericsson a PSA Peugeot Citroën sme spojili našu schopnosť riadiť vývoj 5G pre inovatívne služby s perspektívou dostupnosti 5G do roku 2020,“ dodala Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, výkonná viceprezidentka pre inovácie, marketing a technológie v spoločnosti Orange.

Zľava: Charlotta Sund (Ericsson), urprostred: Carla Gohin (PSA Peugeot Citroën), vpravo: Mari-Noëlle Jégo-Laveissière (Orange)
Zľava: Charlotta Sund (Ericsson), Carla Gohin (PSA Peugeot Citroën), Mari-Noëlle Jégo-Laveissière (Orange)ZDROJ | Ericsson

ZdrojEricsson

Komentáre k článku