Ericsson buduje 5G sieť pre Zimné olympijské hry 2018

ZDROJ | Ericsson

Spoločnosti Ericsson a KT sú v záverečnej fáze testovania novej skúšobnej siete 5G, ktorú budujú v meste Pchjongčchang v Južnej Kórei, dejisku Zimných olympijských hier 2018.

ZDROJ | Ericsson

Spoločnosti Ericsson, KT a niekoľkí ďalší technologickí partneri, v nadväznosti na memorandum o porozumení, podpísané v roku 2015, spolupracujú na budovaní, testovaní a optimalizácii 5G siete v rámci príprav na Zimné olympijské hry v Pchjongčchangu v roku 2018.

Pozrite siEricsson, Orange a PSA spolupracujú na vývoji 5G pripojených vozidiel

Okrem toho Ericsson a KT uskutočnili testy pozdĺž železničnej trate Inčchon (Incheon Airport Railway), čo je vysokorýchlostná železničná trať, spájajúca hlavné mesto Soul s medzinárodným letiskom Inčchon. Úspešné testy zahŕňali prevzatie základňových staníc 5G pozdĺž železnice a výkon 4 Gbit/s.

ZDROJ | Ericsson

Spoločnosti Ericsson a KT sa dohodli aj na spoločnom vývoji technológií pre beamforming a technológie 5G-LTE pre optimalizáciu kapacity a pokrytia s robustným výkonom. Infraštruktúra 28GHz skúšobnej 5G siete bude obsahovať virtuálnu rádiovú prístupovú sieť (vRAN) a virtualizované jadro (5G core system) a KT už uskutočňuje testy interoperability, založené na špecifikácii Pchjongčchang 5G SIG.

Pozrite siPrvú 5G sieť cez kontinenty skúsi Ericsson

Nasadzovanie 5G sietí tak pomaly ale isto naberá na obrátkach.

ZdrojEricsson

Komentáre k článku