Ergonomický 4K monitor od AOC nadchne hlavne profíkov

ZDROJ | AOC

Spoločnosť AOC rozšírila svoju produktový rad 90 o nový 4K monitor. Jeho špičkové parametre, dizajn a ergonomické funkcie z neho robia ideálne riešenie pre profesionálov.

Monitor U2790PQU má 27 palcov a rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixlov pri hustote 136 PPI. Monitor využíva IPS panel s 10-bitovou hĺbkou farieb. Používateľov poteší presnými detailami, ktoré spolu s veľkým rozlíšením môžu rozhodnúť o kúpe práve tohto modelu.

ZDROJ | AOC

Všetky modely z rady 90 ponúkajú rozpoznateľný dizajn brúseného železa, vďaka ktorému sa odlišujú do bežného a najrozšírenejšieho čierneho prevedenia. Aj U2790PQU má skoro bezrámový dizajn, čo z neho robí aj pri jeho uhlopriečke, kompaktné zariadenie s veľkou pracovnou plochou. Ďalšou jeho výhodou je, že sa dá využiť pre viacmonitorové riešenia.

Pozrite siAOC má hráčsky monitor, ktorý ukojí potreby a nezruinuje peňaženku

Profesionál trávi pri monitore väčšinu pracovného času. AOC si to uvedomuje a preto aj v tomto prípade ponúka niekoľko riešení, aby umožnila dostatočný komfort pri práci. Ergonomický stojan disponuje pivotom a umožňuje výškové natáčanie až do 13 cm, otáčanie – 45°/+ 45° a náklon v rozmedzí – 3,5°/+ 1,5°. Okrem toho je model U2790PQU vybavený režimom Low Blue. Tento mód redukuje krátke vlny modrého svetla, ktoré sú škodlivé pre oči a pomáha aj takto znižovať ich únavu.

ZDROJ | AOC
ZDROJ | AOC

Novinka ponúka široké možnosti konektivity. Používatelia majú dispozícii jeden HDMI 2.0 a jeden HDMI 1.4 port a DisplayPort 1.2. Ďalej je tu 2-portový USB 3.0 hub. Monitor má zabudované stereo reproduktory a nechýba mu konektor pre slúchadlá.

ZDROJ | AOC

AOC U2790PQU spĺňa všetky potrebné normy, napríklad EnergyStar, EPEAT Silver a TCO 6. Ide teda naozaj o moderné, energeticky úsporné riešenie, ktoré sa uplatní aj v bežných kanceláriách.

ZDROJ | AOC

Nový monitor však ocenia hlavne kreatívci – tvorcovia obsahu, video editori, digitálni umelci a všetci tí, ktorí si potrpia na ostrý obraz s verným podaním farieb. Na trh príde už o mesiac, jeho cena bude prijateľných 349 eur, a to vrátane stojana.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku