Appka EQ Ready vám povie, či sa vám oplatí kúpiť hybrid alebo elektromobil

Elektromobilita sa postupne stáva súčasťou našich životov. Rozhodnúť sa, či je pre vás vhodné si zaobstarať elektromobil, vám pomôže aplikácia od spoločnosti Daimler – EQ Ready.

Stačí si aplikáciu bezplatne stiahnuť do smartfónu a používať ju pri jazde autom. Aplikácie sníma vaše jazdné návyky a trasy a na základe týchto vyzbieraných dát vám dokáže odporučiť, či je prechod na elektrické vozidlo alebo hybrid pre vás realizovateľný.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=ZtpDmHKNoSk

Pozrite siMercedes-Benz EQC – prvý čisto elektrický Medveď série EQ je na svete

EQ Ready aplikácia porovnáva vaše jazdné návyky s dátami z elektromobilov a hybridov a tiež vám dokáže poradiť, ktoré vozidlo bude pre vás najvhodnejšie. Aplikácia je samozrejme zameraná na vozidlá značky Mercedes-Benz alebo smart, ktoré patria pod spoločnosť Daimler.

Výhodou aplikácie je, že je komplet dostupná v slovenskom jazyku pre oba operačné systémy – iOS aj Android. Aplikácia na základe každodenných návykov dokáže lepšie zhodnotiť vaše jazdné vlastnosti. Vzniká tak realistický používateľský profil, ktorý je oveľa presvedčivejší ako jedna skúšobná jazda.

Na správne fungovanie aplikácie je potrebná registrácia a zapnutie funkcie sledovania trasy. Počas sledovania sa zaznamenáva rýchlosť, zrýchlenie, zastavenie, dlhšie prestávky, teplota či výškový profil. Posledné spomenuté údaje napríklad môžu pomôcť pri určení dojazdu a spotreby energie.

ZDROJ | Daimler

Pozrite siElektrický Mercedes-Benz EQA sa predvádza na sicílskych cestách

Používateľ aplikácie si tiež môže pozrieť nabíjacie stanice vo svojom okolí, aby vedel o infraštruktúre, ktorú mu jeho mesto ponúka.

Aplikácia má momentálne v databáze iba niektoré vozidlá. Patrí sem napríklad smart EQ fortwo, smart EQ fortwo kabriolet, smart EQ forfour, Mercedes-Benz EQC (s predbežnými údajmi), koncept EQA ako aj hybridný model Mercedes-Benz Trieda E. Ďalšie modely budú podľa spoločnosti Daimler pribúdať postupne. Ak teda chcete vedieť, či ste pripravení na trend elektromobilov, vyskúšajte novú aplikáciu. Jediné, čo vám aplikácia asi nepovie je, či ste na kúpu elektromobilu pripravení aj finančne.

ZdrojDaimler

Komentáre k článku