Epsony radu EB ukončia prezentácie v tme

Spoločnosť Epson prináša nový rad šiestich video projektorov, zahŕňajúcich stolové modely, ale aj modely pre pevnú montáž. Spoločným znakom radu EB je vysoký biely a farebný výstup vďaka technológii Epson 3LCD, ktorý umožní vykonávanie prezentácií aj za plného denného svetla.

Epson EB-915W

Iste ste sa už zúčastnili prezentácie, ktorá bola vykonávaná pomocou videoprojekcie v tmavej miestnosti, aby diváci mohli vidieť maximum detailov zobrazovaného obsahu. Takéto prítmie síce kladne vplýva na kvalitu premietaného obrazu, avšak pomerne vážne sťažuje zapisovanie poznámok účastníkom samotnej prezentácie. Tomuto trápeniu je koniec vďaka novým video projektorom Epson radu EB. Tie sú totižto vybavené novou technológiou Epson 3LCD, ktorá sa vyznačuje vysokým farebným aj bielym svetelným výstupom projektora v rozsahu 2 400 až 3 500 lúmenov v závislosti od konkrétneho modelu, čo umožňuje dosiahnutie jasného obrazu aj za plného denného svetla. Pred prezentáciou sa tak už nemusíte trápiť tým ako zatieniť miestnosť a môžete celú energiu venovať kvalite vašej prezentácie.

Epson EB-96W

Ozvučenie prezentačnej miestnosti (hoci len malej) zabezpečí 16 W reproduktor integrovaný do každého modelu radu EB. Všetky modely okrem najnižšieho radu EB-93 disponujú navyše aj možnosťou pripojenia mikrofónu. Ďalšou výhodou nových modelov EB-93, EB-95, EB-96W, EB-905, EB-915W a EB-925 je možnosť okamžitej projekcie obsahu z USB flash disku, kamery alebo pevného disku. Po pripojení dokumentárnej kamery Epson ELP-DC06 si nové projektory Epson dokonca poradia aj s prezentáciou 3D objektov. Funkcia automatickej vertikálnej a horizontálnej korekcie lichobežníkového skreslenia spolu s 1,2 a 1,6 násobným optickým priblížením (v závislosti od modelu) zabezpečí vždy dokonalý a rovnomerný obraz bez závislosti na rozmeroch alebo rozložení miestnosti, kde sa bude prezentácia konať. Jednoduchú správu viacerých projektorov Epson EB z jedného miesta v sieti získate využitím aplikácie Epson EasyMP a pripojením projektoru do siete pomocou LAN rozhrania, ktoré umožňuje aj prenášanie obrazu a zvuku. Konektivitu okrem už spomínaného LAN portu zabezpečuje vo všetkých projektoroch radu EB integrovaný HDMI konektor, USB port a v prípade modelov EB-95, EB-96W, EB-905, EB-915W a EB-925 môžete svoj projektor vybaviť aj voliteľným bezdrôtovým príslušenstvom. Vaše náklady na prevádzku projektora šetrí zdokonalený prachový filter spolu s lampou so životnosťou 6 000 hodín. Nové videoprojektory Epson radu EB sa na trhu objavia v priebehu marca tohto roku.

Komentáre k článku