Epson prichádza s laserovým projektorom EF-100 s Android TV

ZDROJ | Epson

Na veľtrhu CES 2020 nechýba ani Epson. Okrem iných noviniek sa pochválil laserovým projektorom Smart Streaming EF-100 so systémom Android TV. Projektor je založený na proprietárnej technológii Epson MicroLaser Array.

Veľkou výhodou projektoru je to, že beží na systéme Google Android TV. Pre používateľa to znamená, že sa pohybuje v známom prostredí, kde má k dispozícii obľúbené streamingové aplikácie ako je YouTube, Netflix či HBO Go. K dispozícii je už viac ako 5 000 aplikácií.

MicroLaser Array vytvára čistý obraz s jasom do 2 000 Lúmenov a dokáže premietnuť video do uhlopriečky 150 palcov. Obraz svojou kvalitou vraj prekonáva iné projekčné technológie, obsah sa dá sledovať aj počas dňa, alebo pri zapnutých svetlách, čo v tejto kategórii doteraz nebolo bežné.

ZDROJ | Epson

Používateľský komfort uľahčuje vertikálna automatická korekcia zošikmenia obrazu. Podľa toho, ako je projektor orientovaný (naplocho, alebo nabok), systém analyzuje premietaný obraz a upraví vertikálnu geometriu obrázka, aby poskytoval ideálny zážitok zo sledovania.

ZDROJ | Epson

3-Chip 3LCD je technológia viacerých polí s laserom a patentovaná štruktúra objektívu s 9 prvkami. Zabezpečuje nadštandardnú čistotu obrazu a rovnomernosť zaostrenia až po okraje. 3LCD zobrazuje 100 % farebného signálu RGB pre každú snímku.

Pozrite siLaserový projektor LS500 od Epsonu si vychutnáte aj cez deň

Zvuk sprostredkováva reproduktor s basreflexovým systémom, okrem toho je k dispozícii 3,5 mm audio konektor pre pripojenie na externý audio systém, resp. slúchadlá.

ZDROJ | Epson

Používatelia ocenia fakt, že ide o najmenší 3LCD laserový projektor na svete. Predávať sa začne už tento mesiac za 999 dolárov v bielom a čiernom prevedení. Strieborný a medený odtieň príde na trh neskôr.

ZdrojEpson

Komentáre k článku