Epson má unikátne smart okuliare Moverio BT-30C s OLED displejom

ZDROJ | Epson

Okuliare umožňujúce zážiť rozšírenú realitu ešte nie sú bežným predajným artiklom, napriek tomu sa ich vývoju Epson venuje už osem rokov. Novinka má byť pohodlnejšia ako jej predchodcovia, ale stále ešte nie je určená pre komerčné rozšírenie.

Epson tento týždeň rozšíril svoje portfólio inteligentných okuliarov Moverio o model Moverio BT-30C. Ľahko použiteľné riešenie nevyžaduje zvláštne nastavenie ani dodatočný softvér a ponúka jednoduché používateľské rozhranie, ktoré sa vie integrovať s existujúcimi zariadeniami. Okrem osobnej zábavy vie Moverio BT-30C prepojiť aj vlastné B2B aplikácie, vrátane titulkov alebo prekladu.

ZDROJ | Epson

Pripájajú sa k smart zariadeniam bežiacich na platforme Android a k počítačom s OS Windows pomocou USB-C kábla. Funkcia Plug-and-Play umožní jednoduchú prevádzku, OLED displej s vysokým rozlíšením poskytne živé farby a detaily.

Okuliare poskytujú množstvo inovatívnych funkcií navrhnutých tak, aby zabezpečili bezproblémový zážitok zo sledovania AR. Po pripojení k zariadeniu s Androidom má používateľ k dispozícii aplikácie a obsah z obchodu Google Play. Dokážu premietnuť až tri aplikácie na troch rôznych obrazovkách.

Pozrite siCES 2014 | Epson Moverio BT-200: menšie a ľahšie videookuliare

Displej na okuliaroch je priehľadný, používatelia tak vnímajú okolie a minimalizuje sa riziko úrazu. K okuliarom sa dodáva tmavý filter, aby pri pozeraní filmov nebol divák ničím vyrušovaný. Konzervatívny dizajn zaručuje pohodlie pri ich používaní aj počas dlhej doby a hodia sa na širokú škálu dioptrických okuliarov.

Moverio SDK umožňuje vývojárom prístup k orientačným údajom na headsete, režimu 3D a k ďalším funkciám.

https://youtu.be/QDm_kljDCTA

Okuliare Moverio BT-30C však nie sú určené na bežné nosenie, ich hmotnosť je 95 gramov. Technicky tiež nie sú také prepracované ako HoloLens či Magic Leap One, ktoré premietajú realistický obraz do reálneho priestoru. Na rozdiel od Google Glass, ktoré sa zaobišli bez obrovských šošoviek a masívneho rámu, nové Moverio sú „verné“ tomuto retro vzhľadu.

ZDROJ | Epson

„Moverio BT-30C prináša na trh cenovo dostupné, vysoko kvalitné a pohodlné nositeľné zobrazovacie riešenie, ktoré využíva obsah, konektivitu a výkon smartfónu. Inteligentné okuliare Moverio BT-30C umožňujú užívateľom zažiť a komunikovať úplne novým spôsobom,“ povedal Eric Mizufuka, produktový manažér Epsonu pre rozšírenú realitu.

https://youtu.be/JC30JJCI4qI

Inteligentné okuliare sú stále len v štádiu vývoja. Prvý model Moverio BT-100 bol uvedený na trh ešte v roku 2011, teda skôr ako s niečim podobným prišiel Google alebo Microsoft a ich HoloLens.

Dnes je ťažké predpovedať, akú úlohu budú mať v segmente nositeľných zariadení. Je možné, že sa onedlho stanú skvelým gadgetom, ako sú dnes smartwatch, ale nie je ani vylúčené, že ich postihne podobný osud, ako svojho času 3D technológiu. Pre používateľov je však predstava konzumácie obsahu bez toho, aby museli držať pred sebou telefón (alebo tablet) nepochybne lákavá.

Okuliare Epson Moverio BT-30C sú k dispozícií na predobjednávku, predávať sa začnú v júni 2019 za 499 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Epson

ZdrojEpson

Komentáre k článku