Epson má smart krabičku s laserovým projektorom s Androidom a zvukom Yamaha!

ZDROJ | Epson

Japonský Epson prekvapil pomerne miniatúrnym laserovým projektorom, ktorý zabalil do takmer dokonalej kocky. Navyše ho vybavil funkciami, ktoré mu môžu závidieť aj podstatne väčšie projektory. Epson EpiqVision Mini EF12 Smart Streaming Laser Projector je vybavený Androidom a zvukom od Yamahy. Spomenul som už, že je prenosný?

ZDROJ | Epson

Epson EpiqVision Mini EF12 Smart Streaming Laser Projector má síce šialene dlhý názov, no je vcelku malý. Plošné rozmery štvorca 17,5 x 17,5 cm narúša iba 13,5 cm výška projektora. Hmotnosť je 2,1 kg.

Nezvyčajne umiestnená optika takmer v spodnej časti prednej strany. V závislosti od vzdialenosti od steny, resp. plátna, dokáže EpiqVision Mini EF12 Smart Streaming Laser Projector vytvoriť až 150-palcový obraz. Minimum je 30 palcov zo vzdialenosti zhruba 60 cm.

ZDROJ | Epson

Škoda len, že rozlíšenie nie je vyššie. Full HD je na dnešnú dobu už vcelku málo, hoci v prenosnom projektore to je veľmi slušná hodnota. Projektor navyše dokáže spracovávať aj 4K UHD obsah s HDR.

O obraz sa stará Epson MicroLaser Array technológia s 3LCD so 100% pokrytím RGB farieb. Výsledkom má byť aj slušná svietivosť 1 000 ANSI lúmenov. Kontrast má dosahovať 2 500 000:1. O vylepšenia obrazu sa starajú aj funkcie ako Scene Adaptive Color Correction či Auto Picture Skew & Focus Correction.

ZDROJ | Epson

Výhodou novinky má byť ale nie len mobilita, ale aj operačný systém Android TV, ktorý Google oznámil len nedávno. Chýbať tak nebudú najznámejšie streamovacie appky, resp. služby a ani možnosť streamovania obsahu priamo z Android telefónu či tabletu cez Chromecast.

V Epsone mysleli aj na zvuk a namiesto bežných reproduktorov si na pomoc zavolali odborníkov z Yamahy. Stereo systém vo vnútri má vraj konkurovať a soundbarom. Navyše vďaka Bluetooth je možné reproduktory využívať aj ako samostatný reproduktor. Výkon reproduktorov ale výrobca nešpecifikuje.

ZDROJ | Epson

Na pripojenie periférií je k dispozícii USB-A a USB-B 2.0 a 3,5 mm audio port, ale ani 2 HDMI porty. Nechýbajú tiež Wi-Fi a Bluetooth moduly. Cena EpiqVision Mini EF12 Smart Streaming Laser Projector je pre náš trh stanovená na až 1 399 €.

ZdrojEpson

Komentáre k článku