Epson a DJI prinášajú virtuálneho drona do vašej domácnosti

ZDROJ | Epson

Lietať s dronom nie je vôbec jednoduché a nájsť miesto na lietanie môže byť ešte ťažšie. Epson tento problém rieši pomocou okuliarov Epson Moverio, cez ktoré uvidíte virtuálny DJI Mavic Pro.

https://youtu.be/dsjmJpQb3Ho

Po spárovaní okuliarov Epson Moverio a drona DJI Mavic Pro sa v zornom poli používateľa zobrazí virtuálny dron, s ktorým môže bezpečne lietať aj v interiéri. Čerství majitelia dronov vďaka tomu už nebudú musieť hľadať po meste zóny, v ktorých je povolené lietanie. Svoje prvé hodiny môžu nalietať v pohodlí domova bez rizika zničenia drona či cudzieho majetku.

https://youtu.be/aUinkYXP2l0

Používateľ sa môže učiť lietať s dronom aj pomocou niekoľkých vstavaných hier. Tie spočívajú napríklad v prelietavaní cez virtuálne brány či v zbieraní virtuálnych sladkostí vo vzduchu. Virtuálny dron podľa prvých reakcií lieta rovnako, ako v realite. Ilúziu ale ruší veľmi úzky, iba 23-stupňový zorný uhol. S týmto problémom sa potykajú všetky okuliare tohto typu, vrátane Microsoft Hololens.

Pozrite siFord po novom dizajnuje autá za pomoci Microsoft HoloLens

Hardvér okuliarov, ktorý zabezpečuje zobrazovaný obsah, je pripojený priamo k originálnemu ovládaču od drona. Z tohto dôvodu je nutné vlastniť obe zariadenia, aj keď nakoniec lietate iba s virtuálnym dronom.

ZDROJ | Mashable

Takéto využitie rozšírenej reality je veľmi zaujímavé a praktické, no extrémne drahé. Len samotné okuliare Epson Moverio BT-300FPV stoja 699 dolárov. K tejto cene je potrebné prirátať aj investíciu do drona DJI Mavic Pro, ktorý rozhodne nie je najlacnejší.

Pozrite siEpson Moverio BT-300 – konkurencia pre Google Glass?

Zatiaľ teda ide skôr o teoretické využitie a o masovom predaji zrejme nebudeme môcť hovoriť. Pre začiatočníkov sa určite viac oplatí kúpa lacného drona, ktorého sa pri učení nebudú báť rozbiť.

ZdrojThe Verge,Mashable

Komentáre k článku