Engler F.F Superquad – ambiciózny športiak od slovenského vývojára

Na ženevskom autosalóne sa ukázal aj zaujímavý koncept vozidla Engler F.F Superquad od firmy Engler Automotive. Za firmou stojí Slovák Viktor Engler.

Svetová premiéra tohto vozidla ponúkla aj konkrétne čísla a informácie. Karoséria je napríklad vyrobená z uhlíkových vláken a vozidlo preto váži iba 800 kilogramov. Maximálna rýchlosť tejto rakety je 350 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu zvládne za 2,5 sekundy.

Pozrite siVýroba Audi Q8 sa rozbehla naplno. Pýši sa Made in Slovakia

Viktor Engler, slovenský zakladateľ firmy Engler Automotive, sníval o zostrojení vlastného vozidla už od kedy mal 10 rokov. Cieľom bolo vytvoriť niečo unikátne spojené s novým zážitkom z jazdy.

Napriek tomu, že momentálne prevažuje vo svete trend elektromobilov či rôznych hybridných pohonov, Engler F.F Superquad funguje na 5,2-litrovom spaľovacom V10 motore, ktorý sa postará o výkon 800 koní. Motor je pravdepodobne totožný s motorom zo športiaku Lamborghini Huracan.

Vozidlo je dvojmiestne a podporuje pohon všetkých štyroch kolies. Samotné miesta sa však nachádzajú za sebou ako na motorke, nie vedľa seba, čo je tiež zvláštne riešenie.

Čo sa týka loga, Engler Automotive využíva kombináciu siluety koňa a písmena S, ktoré označuje názov Secretariat. Išlo o amerického závodného koňa, ktorý je známy svojimi rýchlostnými rekordmi.

Pozrite si10 najzaujímavejších elektromobilov tohtoročného ženevského autosalónu

Ako je to s bezpečnosťou, cenou či ďalšími informáciami firma Engler Automotive nespresnila. Ide samozrejme o koncept, v tomto prípade o veľmi netradičný a odvážny koncept, ktorý sa nemusí v najbližších rokoch uskutočniť.

Otázne je tiež, či niekto bude mať o takéto vozidlo záujem. Pokiaľ nie ste šejk alebo človek, ktorý nevie čo s peniazmi, pravdepodobne si Engler F.F Superquad ani nekúpite. Čo na tento zaujímavý, no zároveň zvláštny počin poviete?

Zdrojsuper-squad

Komentáre k článku