Energizer spúšťa predaj nových smartfónov

Americká spoločnosť na výrobu batérií spúšťa predaj nových smartfónov. Najviac ale zaujme Energizer P16K Pro so 16 000 mAh batériou a dizajnom podobným Samsungu Galaxy S9.

Smartfóny s veľkou kapacitou batérie nie sú na trhu ničím nezvyčajným. Zvyčajne ale ide o čínskych výrobcov, od ktorých sa používateľ dočká okrem dlhej výdrže aj množstva bloatwaru, absencie častých aktualizácií či nie najmodernejšieho dizajnu. Energizer na to ide inak.

Novinka s celým názvom Energizer Power Max P16K Pro má 5,99-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1 080 x 2 160 pixelov. Nad ním sa nachádza duálna kamera s rozlíšením 13 a 5 Mpx.

ZDROJ | Energizer

Výkon zabezpečuje osem-jadrový procesor MediaTek Helio P23 z čínskej dielne. Pamäť RAM má prekvapivo až 6 GB, vnútorné úložisko 128 GB. Rozšíriteľné však nebude. Zadná strana má tiež dva fotoaparáty, tvorené 16 a 13 Mpx snímačmi. Operačným systémom je Android Oreo. Poteší FM rádio, či bude Energizer P16K Pro disponovať aj 3,5 mm jackom však zatiaľ nevieme.

Pozrite siEnergizer Power Max PK16 Pro – smartfón s 16 000 mAh batériou!

Najviac ale zaujme kapacita batérie. Tá má totiž 16 000 mAh a nabíjať sa bude cez USB-C konektor. Výrobca našťastie implementoval aj štandard PowerDelivery 2.0, smartfón preto bude možné nabíjať i výkonnejšou nabíjačkou. Dlhá výdrž batérie sa ale podpísala na hmotnosti, novinka bude vážiť približne 350 gramov.

Ak so sebou nechcete nosiť telefón s hmotnosťou bežných troch smartfónov, Energizer má i iné riešenie. Model Power Max P600S má podobný dizajn, batériu s kapacitou 4 500 mAh a váhu príjemnejších 190 gramov.

Pozrite siEnergizer POWER MAX P600S – ďalší smartfón od výrobcu batérií

Vnútri sa nachádza výkonnejší MediaTek Helio P25, 3/6 GB RAM a 32/64 GB ROM. V tomto prípade je ale úložisko rozšíriteľné, prípadne môže byť slot použitý na druhú SIM kartu. Parametre displeja zostali zachované, ide tak o rovnaký 5,99-palcový panel s Full HD+ rozlíšením. Zadný duálny fotoaparát má 13 a 5 Mpx, predný snímač má 8 Mpx. Na Amazone sa novinka predáva za 359,99 €.

ZDROJ | Energizer

Okrem toho spoločnosť začína predávať nové zariadenia zo série Hardcase. Tie sa vyznačujú slabšou výbavou, pričom v tejto skupine sú aj „hlúpe“ telefóny. Posledná línia produktov s názvom Energy sa zas sústredí na výdrž spojenú s malými rozmermi. Pre viac informácií môžete navštíviť stránku výrobcu.

ZdrojEnergize

Komentáre k článku