Energizer Power Max PK16 Pro – smartfón s 16 000 mAh batériou!

Na MWV 2018 sa niekedy predstavujú aj podivné telefóny. Jedným takým je aj Energizer Power Max PK16 Pro, ktorý sľubuje výdrž batérie až 5 dní na jedno nabitie.


Smartfóny sa každým rokom vylepšujú a dostávajú nové funkcie. Jediným pretrvávajúcim mínusom je veľkosť batérií, ktoré sa vývojárom ešte nepodarilo zmenšiť, a tak musíme naše smartfóny nabíjať takmer každý deň.

Samsung Galaxy S9 má kapacitu batérie 3 000 mAh a iPhone X 2 716 mAh. Firma Energizer sa však rozhodla prísť so smartfónom, ktorého kapacita batérie je 5x väčšia než u bežných smartfónov.

Energizer sľubuje výdrž smartfónu po dobu minimálne piatich dní s tým, že pokiaľ budete používať smartfón menej, vydrží vám ešte dlhšie. Firma Energizer tvrdí, že v stand-by režime môžeme očakávať až 40 dní. Čo iné očakávať od výrobcu bateriek?

Pozrite siEnergizer POWER MAX P600S – ďalší smartfón od výrobcu batérií

Akokoľvek znie myšlienka smartfónu s takouto batériou dobre, ani Energizeru sa nepodarilo vyriešiť bežný problém spojený s takýmito batériami – veľkosť. Energizer Power Max PK16 Pro je veľmi hrubý telefón, ktorý vyzerá akoby mal na sebe nainštalovaný power bank a nepôsobí kompaktne a ani pekne.

Okrem veľkej batérie disponuje smartfón 5,99 displejom s pomerom strán 18:9 s rozlíšením Full HD. Zaujímavosťou sú štyri fotoaparáty – duálny predný fotoaparát 16 Mpx + 13 Mpx a duálny zadný 13 Mpx + 5 Mpx. Pod zadným fotoaparátom tiež nájdeme čítačku odtlačku prstu.

Pozrite siEnergizer Energy – od bateriek k smartfónom? Prečo nie

Smartfón je poháňaný procesorom MediaTek Helio P23 a vo vnútri nájdeme 6 GB pamäte RAM. Na uloženie súborov môžete využiť 128 GB kapacitu a nechýba microSD slot pre rozšírenie kartou. Energizer Power Max PK16 Pro disponuje tiež slotom pre dve SIM karty. Operačný systém novinky je Android 8.0 Oreo.

Energizer Power Max PK16 Pro sa začne predávať v septembri za cenu, ktorá by sa mala pohybovať okolo 500 dolárov. Keď si vezmeme, čo všetko za tieto peniaze dostaneme, je to celkom prijateľné. Na druhej strane sa nejedná o smartfón, ktorý by potešil oko.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojMashable

Komentáre k článku