Energizer POWER MAX P600S – ďalší smartfón od výrobcu batérií

ZDROJ | Energizer

Amerického výrobcu Energizer, známeho predovšetkým produkciou batérií do spotrebnej elektroniky, netreba predstavovať. Firma je však prezentovaná aj v oblasti mobilných telefónov, kotré pod touto značkou zastrešuje Avenir Telecom. Z tohto portfólia máme najnovšie do činenia so smartfónom Energizer POWER MAX P600S.

ZDROJ | Energizer

Ako časť jeho názvu napovedá, telefón by mal mať dostatok energie pre dlhú výdrž. Práve o ňu sa stará batéria s kapacitou 4 500 mAh, ktorá má zabezpečiť až 400 h (viac ako 16,5 dňa) v pohotovostnom režime a 12 hodín „talk time“, čiže hovoru.

Pozrite siEnergizer Energy – od bateriek k smartfónom? Prečo nie

ZDROJ | Energizer

Nejde pritom o žiadneho drobca. Energizer POWER MAX P600S má rozmery 152,5 x 82 x 9,8 mm a hoci na produktovej stránke nie je hmotnosť uvedená, dá sa predpokladať, že bude atakovať hranicu 200 g.

ZDROJ | Energizer

Displej tohto smartfónu má veľkosť 5,99 palca a jeho rozlíšenie je 2 160 x 1 080 px. Telefón má po bokoch len minimálne rámčeky a displej je do strán, ale aj v rohoch zaoblený v štýle Galaxy S8/S8+ od Samsungu.

ZDROJ | Energizer

Nad ním je okrem slúchadla a senzorov umiestnený aj 8 Mpx selfie fotoaparát s prisvetľovacou LED diódou. Hlavný fotoaoarát na zadnej strane je tvorený dvojicou optík s 13 + 5 Mpx snímačmi Sony. Nechýba mu ani duálny LED blesk. Vzadu je umiestnená aj čítačka odtlačkov prstov.

Pozrite siEnergizer spustil reinkarnáciu tužkových batérií

ZDROJ | Energizer

Smartfón Energizer POWER MAX P600S je poháňaný 8-jadrovým procesorom MediaTek helio P25 s grafikou Mali T880. Predinštalovaným systémom je Android Nougat 7, no prepokladá sa skorý update na Oreo 8.0.

Dostupné budú dve pamäťové, ako aj farebné verzie. V prípade pamätí sú to hodnoty 3/32 GB a 6/64 GB RAM/ROM. Čo sa farieb týka, k dispozícii bude čierna a modrá verzia.

Smartfón je, okrem iného, vybavený podporou dual SIM (hybrid), LTE sietí a konektivitu kompletizuje Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.1. Podľa dostupných informácií by jeho predaj mal začať už v polovici januára 2018. Hoci jeho cena zatiaľ nebola oficiálne prezradená, odhady hovoria o hranici 400 €.

ZdrojEnergizer/Avenir Telecom

Komentáre k článku