Energizer má smartfón v objemovke, má 18 000 mAh batériu!

Energizer už roky prekvapuje verejnosť svojimi šialenými smartfónmi s obrími batériami. To, čo ale predviedol na MWC 2019 nemá obdobu. Energizer Power Max P18K Pop má až 18 000 mAh batériu. Už na prvý pohľad je ale jasné, že súťaž krásy tento kúsok nevyhrá.

Energizer Power Max P18K Pop je ako kulturista v objemovke, alebo skôr po sezóne? Nechám na vás. Každopádne, tento obor je hrubý vyše 2 centimetre. Niet sa však čomu čudovať, vo vnútri tela je naozaj 18 000 mAh batéria. Výrobca pritom sľubuje, že na jedno nabitie vydrží 48 hodín prehrávania videa alebo 4 dni prehrávania hudby. Nonstop.

Len pre zaujímavosť, najnovšie smartfóny tohto roka ponúkajú zhruba 3 300 – 4 000 mAh batérie pri hrúbke okolo 8 mm. Energizer má 5,5-4,5x väčšiu batériu. Telo je pritom takmer 4x hrubšie. Žiaľ, nový Energizer do vrecka nohavíc, alebo náprsného vrecka košele alebo saka nevložíte ani náhodou.

Prekvapivo Energizer stavil aj na celkom slušnú hardvérovú výbavu. Srdcom je procesor 8-jadrový Helio P70 od MediaTeku v kombinácii s 6 GB RAM a 128 GB internou pamäťou. To je možné rozšíriť microSDXC kartou. Na 6,2″ Full HD+ displeji s pomerom strán 19:9 sa zobrazuje Android 9.0.

Škoda však, že Energizer odkukal aj inú vlastnosť novodobých smartfónov – absenciu 3,5 mm portu. V takto hrubom tele je až smiešne, že chýba. Nechýba ale Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, GPS/GLONASS či FM rádio (čo je ale jeho anténou, keď 3,5 mm port pre slúchadlá chýba?).

Ešte zaujímavejšie vyzerá selfie kamera. Sú pre istotu dve (16 + 2 Mpx) a vyskakujú z tela smartfónu na povel! Pôsobí to síce komicky, ale aspoň je displej od okraja po okraj vo všetkých smeroch.

Na zadnej strane sú fotoaparáty zas až tri! Hlavný má 12 Mpx, sekundárny (pravdepodobe s 2x zooomom) má 5 Mpx a posledný snímač s rozlíšením 2 Mpx slúži len na meranie hĺbky scény. Samozrejmosťou je pritom natáčanie 4K Ultra HD videí.

Obria batéria sa nabíja cez USB-C (USB 2.0) port aj rýchlonabíjačkou (18W). Za 30 minút sa vraj nabije na vyše 80% kapacity. Z obrej batérie je ale možné dobíjať aj iné zariadenia. Slúži teda aj ako externá batéria.

Cena smartfónu by mala byť okolo 600 €. Na trhu sa má objaviť v lete. Otázne ale je, či sa dostane aj na náš trh.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Komentáre k článku