Elon Musk odhalil ďalšie detaily o tajomných tuneloch

ZDROJ | Boring Company

Keď Elon Musk v decembri na Twitteri napísal, že by najradšej „spustil vŕtaciu mašinu a jednoducho začal kopať“, všetci to považovali za vtip. Išlo o jeho reakciu na na dopravné zápchy pri ceste z letiska do sídla SpaceX v Los Angeles.

Pozrite siChce Elon Musk vŕtať tunely, alebo len vtipkuje?

Biznismen a technologický vizionár vzápätí prišiel s konceptom veľkomestskej dopravy, ktorý  sa inšpiruje „metrom naruby“. Podľa Muskovej predstavy by sa dala automobilová doprava presunúť do podzemných tunelov, aby nevznikali dopravné zápchy. Autá by však nejazdili po vlastnej osi, ale vozili by ich špeciálne autonómne vagóniky a to rýchlosťou až 200 km/hod.

https://www.youtube.com/watch?v=JQOn_MtqOjI

Borec Musk naozaj založil The Boring Company (Vŕtaciu spoločnosť) a vyzerá to tak, že to s tunelovou mestskou dopravou myslí naprosto vážne. Najnovšie zverejnil predstavu futuristických vozidiel, ktoré by mohli vysokými rýchlosťami jazdiť pod mestami.

ZDROJ | Boring Company

Elektrické vozidlá pre tunely Elon Musk publikoval vo videu už v apríli počas prezentácie Ted Talk, ale na nový obrázkoch vidieť, že ide o osobné vozidlá, ktoré sa hodia pre viacerých ľudí, ktorí stoja alebo sedia. Zdá sa, že vozidlo má presklenú kupolu a je tvarované ako mikrobus.

Pozrite siElon Musk buduje rozsiahlu sieť prepravných tunelov

Počas svojho vystúpenia Ted Talk Musk uviedol, že autá budú do tunelov vstupovať pomocou výťahu. V hornej polohe výťahu bude na úrovni vozovky umietnený akýsi skateboard, na ktorý vodič navedie svoj automobil. Následne sa zvezie pod zem do tunela, v ktorom môže jazdiť na elektrickom skate rýchlosťou až 200 km/hod.

https://www.youtube.com/watch?v=QXrlRhYriN0

Ako odhalil Musk začiatkom tohto mesiaca, Boring Company začala kopať svoj prvý demo tunel na pozemku SpaceX. Zároveň zdieľal fotografie a videozáznamy obrovského raziaceho štítu v akcii.

ZDROJ | Boring Company

Zatiaľ však nie je jasné v akom štádiu je vybavovanie povolení na razenie tunelov popod cudzie a mestské pozemky. Väčšinou je takáto investičná príprava mimoriadne náročná.  Elon Musk však nie je chlapík, ktorý by sa svojich vízií vzdával ľahko.

V konečnom dôsledku chce popretkávať sieťou tunelov podzemie pod Los Angeles a autá z jedného miesta na druhé premiestňovať futuristickými rýchlosťami.

ZdrojBusiness Insider

Komentáre k článku