Elon Musk kvôli bezpečnostnej kauze vymazal SpaceX z Facebooku

ZDROJ | Wikimedia

Elon Musk je známy svojimi statusmi na sociálnych sieťach ako Twitter, Instagram či Facebook. Práve posledná menovaná sieť je v poslednej dobe známa svojou bezpečnostnou kauzou, ktorá ukázala, ako vedia analytické spoločnosti využiť dáta. Musk na tento problém patrične reagoval a vymazal stránku SpaceX z tejto sociálnej siete.

Nedávno sme informovali o spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá dokázala zneužiť dáta získané o používateľoch Facebooku a ovplyvňovať tak svetové dianie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=139&v=mpbeOCKZFfQ

Pozrite siAko plánuje Elon Musk kolonizovať vesmír?

Na tento problém reagoval napríklad aj spoluzakladateľ aplikácie WhatsApp – Brian Acton, ktorý na Twitteri odporúčal si vymazať sociálnu sieť Facebook.

Najnovšie na tento problém reagoval vizionár a zakladateľ firiem Tesla, The Boring Company či Tesla – Elon Musk. Ten na Actonov status na Twitteri reagoval otázkou: „Čo je to Facebook?“. Muž s profilom @serdarsprofile mu napísal: „Ak si poriadny chlap, vymaž stránku SpaceX na Facebooku“.

Pozrite siFirma Elona Muska predstavila plameňomet na zábavu

Musk na túto výzvu odpovedal svojsky: „Neuvedomil som si, že nejaká stránka je. Vymažem ju.“ Reportér portálu BuzzFeed – Ryan Mac, Muska ešte viac vyprovokoval, keď napísal, že „Čakáme“ a pridal fotku Facebook stránky SpaceX.

Reportér Bryson Masse ešte dodal fotku Tesla stránky na Facebooku a opýtal sa: „Toto by malo byť vymazané tiež, nie?“ Musk odpovedal, že určite, pretože vyzerá aj tak nanič.

Najväčším prekvapením je, že Musk stránky skutočne dal vymazať, takže Facebook stránku SpaceX alebo Tesla na sociálnej sieti už nenájdete.

Zaujímavosťou je, že Musk nevymazal svoje stránky z Instagramu, ktorá je jeho obľúbená sociálna sieť na pridávanie obsahu. Paradoxom je, že práve Facebook vlastní Instagram. Ten je však podľa Elona Muska v pohode, keďže vraj ostáva relatívne nezávislou sociálnou sieťou. Napriek tomu bolo zaujímavé sledovať túto vtipnú výmenu názorov cez sociálnu sieť.

ZdrojTwitter

Komentáre k článku