Elon Musk chce v Texase vybudovať nové mesto Starbase

ZDROJ | Elon Musk/Twitter

Elon Musk je známy svojimi (niekedy až okázalými) nápadmi. Najnovšie na svojom Twittri uverejnil iba strohú správu – „Postavím mesto Starbase, v Texase“. Neskôr vyplynulo, že Musk chce okolo základne SpaceX na juhovýchode Texasu postaviť malé mestečko a novú fabriku na výrobu satelitov.

Boca Chica Village na juhovýchode amerického Texasu je od hraníc s Mexikom vzdialená len niekoľko kilometrov a od Mexika ju delí iba rieka Rio Grande. Hoci je oblasť Boca Chica Village v blízkosti Atlantického oceánu, resp. Mexického zálivu, turistický ruch je tu nulový. Nenájdete tu jediný hotel či čokoľvek, kde by bolo možné sa ubytovať. Pracovníci zo základne SpaceX tak musia využívať mesto Brownsville či maličké prístavné mesto Port Isabel.

ZDROJ | Google

Je však veľmi otázne, aké mestečko chce Musk v okolí Boca Chica Village vybudovať, keďže oblasť je deltou rieky Rio Grande a oblasť je plná vody. Navyše oblasť Boca Chica je podľa máp aj národným parkom. Podľa Mashable ale SpaceX chce práve v tomto kúte krajiny postaviť mesto Starbase. Musk chce možno využiť každý meter štvorcový pevnej zeme a Starbase postaviť práve tam.

ZDROJ | Google

Navyše Boca Chica SpaceX využíva na testovacie účely, je tak taktiež otázne, či by v tejto oblasti chceli žiť ľudia, hoc aj pracovníci v SpaceX.

Neskôr Musk informoval aj o tom, že na čele mesta bude stáť Dóža, čo sa do angličtiny prekladá ako Doge. To má byť zas odkazom na kryptomenu Dogecoin, ktorú Musk nakúpil vo veľkom pre svojho syna a celkom rád ju aj podporuje cez svoj Twitter.

Kedy sa vôbec začne mestečko Starbase stavať je nateraz otázne. SpaceX musí počkať na vyjadrenia tamojších úradov.  Každopádne, Boca Chica nie je jediná oblasť v Texase, ktorú chce Muskova firma SpaceX využiť. V blízkosti texaského Austinu má zas vyrásť obrovská fabrika na výrobu satelitov pre satelitný internet Starlink.

Okrem toho Musk využíva tento americký štát aj pre svoju ďalšiu mega fabriku na výrobu elektromobilov Tesla, Giga Texas, ktorá je taktiež neďaleko mesta Austin.

ZDROJ | Google

 

Komentáre k článku