Elk Travel Currency Converter – netradičná kurzová kalkulačka na cesty

ZDROJ | Clean Shaven Apps

Eurozóna sa pomaly, ale isto rozširuje, no na cestách do väčšiny krajín si stále musíme zvykať na cudzie meny. Veľkou pomôckou môžu byť kurzové kalkulačky v mobile, akou je aj aplikácia Elk Travel Currency Converter.

Od kurzovej kalkulačky by ste možno čakali, že po jej otvorení uvidíte prostredie podobné klasickej kalkulačke, akurát s možnosťou výberu mien, ktoré chcete konvertovať. Aplikácia Elk Travel Currency Converter však ponúka celkom odlišné používateľské prostredie, na ktoré si budete musieť chvíľu zvykať.

Na vrchu obrazovky môžete vidieť štandardný výber mien. Keď naň kliknete, zobrazí sa vám aktuálny kurz medzi nastavenými menami. Ten si však v prípade potreby môžete zmeniť. Tlačidlom Swap tieto meny vymeníte a tlačidlom Choose Currency si samozrejme vyberiete iné meny zo zoznamu.

Pod vybranými menami môžete vidieť prioritnú menu v jednotkách po 10 a na druhej strane prepočet týchto jednotkových cien do cudzej meny. Po klepnutí na konkrétnu jednotku sa vám zobrazia menšie sumy z danej jednotky.

Nebolo by samozrejme veľmi praktické, ak by ste v kurzovej kalkulačke mohli počítať iba s hodnotami do 10. Jednoduchým ťahaním do strán preto môžete jednoducho posúvať desatinnú čiarku, čím sa dostanete od prepočtov jednotiek na desiatky, tisíce, desaťtisíce, až miliardy.

Takýto spôsob ovládania aplikácie sa vám môže okamžite dostať pod kožu, alebo s ním budete bojovať celý pobyt v zahraničí. Na zoznámenie sa s cudzou menou a jej kurzom voči domácej mene je však toto používateľské prostredie ideálne a možno ešte o čosi lepšie funguje na hodinkách Apple Watch.

Aplikáciu Elk Travel Currency Converter si môžete stiahnuť z obchodu App Store bezplatne, no bez platenia vám bude fungovať iba s jednou menou. Ak si chcete aplikáciu vyskúšať na cestách, využiť môžete 14-dňovú bezplatnú skúšobnú dobu. Po skončení skúšobnej doby si môžete aplikáciu zakúpiť za jednorazový poplatok vo výške 4,49 €.

Elk Travel Currency Converter87%

Veľkosť:
41,1 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
0,00/4,49 €

Elk Travel Currency Converter je kurzová kalkulačka s netradičným používateľským prostredím a ovládaním, ktoré oceníte najmä na hodinkách Apple Watch.

Komentáre k článku