Elitná súťaž IT SPY pozná finalistov, sú medzi nimi aj Slováci

Ôsmy ročník elitnej súťaže IT SPY už pozná svojich finalistov. Akademická porota vybrala deväť najlepších a najzaujímavejších diplomových prác.

ZDROJ | IT SPY

IT SPY je súťaž, ktorá vyberá najlepšie diplomové práce z českých, ale aj slovenských univerzít. Tohtoročnými témami vybraných finálových prác je kybernetická bezpečnosť, strojové učenie (machine learning), návrh globálneho varovného systému pred cunami, ale aj softvér, ktorý dokáže prekabátiť bookmakerov kurzových stávok.

Pozrite siSlováci mieria na preteky Shell Eco-marathon Europe 2017

Finalisti tohto ôsmeho ročníka boli vybraní až z 1 700 diplomových prác, ktoré boli predložené pri obhajobách štátnych záverečných skúšok na 16 univerzitách v Čechách aj na Slovensku. Našu krajinu v súťaži medzi finalistami zastupujú Tomáš Bajtoš (UPJŠ Košice) – Analýza botnetov pomocou honeypotov, Jakub Mačina (STU Bratislava) – Doporučenie nových otázok v online komunitách študentov a Ondrej Matija (TU Košice) – Automatizácia a vývoj metód pre rozpoznávanie cunami vĺn v pozorovaní MINI-EUSO experimentu.

ZDROJ | IT SPY

Prehľad tohtoročných prác ukazuje trend záujmu o kybernetickú bezpečnosť a reflektuje tiež potrebu toto zabezpečenie zvyšovať a chrániť tak dôležité inštitúcie i bežných používateľov pred stále narastajúcimi kybernetickými hrozbami. Veľkou témou je v tejto dobe tiež strojové učenie, využívané vo väčšine oblastí, ktorých sa finálové práce tákajú,“ komentuje práce docent Jaroslav Zendulka z VUT v Brne, ktorý je predseda poroty súťaže IT SPY.

Vyhlásenie absolútneho víťaza súťaže IT SPY sa uskutoční 7. decembra v Prahe. Na základe prezentácií finalistov ho vyberie panel, zložený z akademikov a zástupcov priemyslu. Víťaz získa 1 000 eur na ďalší rozvoj svojho projektu.

ZdrojIT SPY

Komentáre k článku