ElevationHub vám skrotí kábel na MacBook a pridá pár portov navyše

ZDROJ | ElevationLab

Jedným z dôvodov, prečo sú bezdrôtové nabíjačky, alebo slúchadlá také obľúbené je zbavenie sa neposlušných káblov. Hub, ktorý prináša ElevationLab síce nezbaví váš MacBook nutnosti nabíjania cez kábel, ale aspoň vám to zjednoduší. A pridá niekoľko bonusov.

ZDROJ | ElevationLab

Ide o nový produkt spoločnosti ElevationLab. Vďaka malému gadgetu dostanete pôvodné funkcie MacBooku – konektivitu a flexibilitu. Na rozdielov iných rozbočovačov sa nezasúva do portov v zariadení, ale na nabíjačku. Toto netradičné riešenie prináša používateľom okrem väčšej konektivity ďalšiu výhodu.

ZDROJ | ElevationLab

ElevationHub je určený pre MacBooky, MacBooky Air a MacBooky Pro s USB-C nabíjačkou. Vďaka tomu, že využíva vlastný kábel, dostane používateľ prenosovú rýchlosť až do 5 Gb/s, originálny kábel od Apple vám prepustí len 480 Mb/s. Ak takéto rýchlosti nevyužijete, môžete si kúpiť ElevationHub bez kábla a ušetríte 10 dolárov.

Hub sa hodí pre všetky napájacie adaptéry pre MacBooky s USB-C (30 W, 61 W, 87 W, 96 W). Prispôsobenie sa líši v závislosti od veľkosti nabíjačky. Nájdete tam USB-C (3.0), USB-A port (3.0) a čítačku SD kariet (> 50 MB/s).  V prípade 15- a 16-palcových MacBookov však musíte počítať s mierne pomalším nabíjaním.

Pozrite siAko vylepšiť nabíjačku od MacBooku?

ZDROJ | ElevationLab

V USB-C porte je špeciálna elektronika umožňujúca prechod cez vysokonapäťové napájanie (PD) s výkonom až do 61 W a má rýchle prenosové rýchlosti.

ZDROJ | ElevationLab

Tento zaujímavý gadget si môžete kúpiť od 39,95 dolárov (len rozbočovač), alebo za 49,95 dolárov aj s opleteným 1,8 m dlhým USB-C káblom, ktorý dokáže preniesť dáta do rýchlosti 5 Gb/s. Pri predobjednávke môžete ušetriť 20 %, ak zadáte počas nákupu kód TIDY.

ZdrojElevationLab

Komentáre k článku