Elektromobily Volvo budú využívať Plugsurfing, prenájom elektrických zásuviek

ZDROJ | Volvo

Volvo, ktoré sa chystá v najbližších rokoch elektrifikovať všetky svoje modely, informovalo o šikovnom kroku ako dodať svojim zákazníkom dostatok nabíjacích bodov. Všetky vozidlá Volvo Recharge budú môcť nabíjať na nabíjacích staniciach Plugsurfingu, služby, ktorá združuje všetky možné nabíjacie siete po celom kontinente.

Pozrite siPandémia môže zvýšiť predaje elektromobilov, tvrdí CEO automobilky Volvo

ZDROJ | Volvo

Plugsufring je síce pre kohokoľvek, no s vozidlami Volvo budú mať zákazníci určité obdobie bezplatné nabíjanie. Prvé čisto elektrické Volvo XC40 Recharge bude mať napríklad rok nabíjania zadarmo. Podobný „osud“ tak čaká určite aj na ostatné modely švédskeho výrobcu. A nie len toho, podobný zámer ohlásil dávnejšie aj výrobca Polestar, ktorý síce patrí pod Volvo, no navonok komunikuje ako samostatná značka.

ZDROJ | Plugsurfing

Pre to, aby zákazníci nemali pocit nedostatku nabíjacích staníc, Volvo uzavrelo partnerstvo so službou Plugsurfing, ktorá združuje malých i veľkých poskytovateľov nabíjacích staníc. Na Slovensku tak cez Plugsurfing nabijete elektromobil cez GreenWay, ale aj cez Virta či ďalších. ZSE Drive či IONITY ale v zozname chýbajú. Zatiaľ.

Celkovo Volvo a Plugsurfing tvrdia, že v Európe dokážu ponúknuť cez 200 000 nabíjačiek pre elektromobily od 11 kW výkonu po 100 a viac kW rýchlonabíjačky v 38 európskych krajinách. Ceny sú zväčša za čas, ktorý nabíjate, no v prípade Volva to bude aj tak bezplatné. Pravdepodobne bude existovať akési FUP, no zákazníci chcú na vozidlách jazdiť, nie ich nabíjať dlhé hodiny.

Presné detaily služby zatiaľ nie sú známe, no z pozície Volva už teraz ide o výborný krok voči zákazníkom. Nemecké automobilky vyrábajúce elektromobily síce ponúkajú nabíjanie vo vlastnej sieti IONITY, no tá má veľmi ďaleko od počtu, aký vie ponúknuť Plugsurfing. Uvidíme, či sa podobného kroku dočkáme aj od iných automobiliek.

ZDROJ | Volvo

ZdrojVolvo

Komentáre k článku