Elektromobily Tesla budú schopné hovoriť na chodcov

ZDROJ | Tesla

Elektromobily Tesla sú preslávané aj vďaka svojej unikátnosti, novým riešeniam a pokrokovým funkciám. Jednou z tých najnovších má byť schopnosť rozprávania na chodcov. Elon Musk túto funkciu predviedol na svojom obľúbenom Twittri.

ZDROJ | tesla

Elon Musk, CEO Tesla, SpaceX a ďalších spoločností cez svoj obľúbený komunikačný nástroj Twitter prezradil budúcu funkciu elektromobilov Tesla. Tie budú schopné hovoriť na chodcov.

Musk novú funkciu prezentoval na elektromobile Tesla Model 3, pričom vozidlo vyzvalo chodcov, aby tam len tak nestáli, ale aby naskočili do auta (Well, don’t just stand there staring. Hop in.)

Aby toho nebolo málo, Musk doplnil, že samozrejme, elektromobily budú schopné „vypúšťať vetry“. Nie je však úplne jasné, čo myslel Musk emotikonom vetra.

Chýbať nebude funkcia ani v prípade strážneho Sentry Mode režimu, počas ktorého môže celkom nemilo prekvapiť prípadných zlodejov alebo vandalov.

Funkcia bude dostupná pre všetky novšie elektromobily Tesla, ktoré majú zabudovaný exteriérový reproduktor. Staršie vozidlá sa ním budú musieť jedine vybaviť dodatočne.

ZDROJ | Tesla

Zatiaľ nie je jasné, akým hlasom sa bude Tesla prihovárať okoloidúcim. Isté je, že v úvode to bude len v anglickom jazyku. Majitelia Tesiel už teraz Muska pýtajú na Twittri, aby bol hlasom napríklad hlas najznámejšieho hovoriaceho auta – Kita zo seriálu Knight Rider. Uvidíme, kedy Tesla nakoniec s funkciou príde a či voči tomu nebudú mať regulačné úrady námietky.

ZDROJ | Tesla

 

ZdrojElon Musk / Twitter

Komentáre k článku