Elektromobily Tesla budú mať „dog mode“, poteší nielen pre psíčkárov

Elon Musk a jeho účet na Twitteri patrí medzi nekonečnú studnicu nápadov od fanúšikov alebo majiteľov vozidiel Tesla. Jedným z nich je aj tzv. „dog mode“, teda režim pre psa. Má ísť o režim automatickej úpravy teploty vo vozidle, aby domáci miláčik nezahynul od prehriatia/podchladenia.

ZDROJ | Twitter

Tento nápad prišiel od istého Josha Atchleya, ktorý komentoval Muskov príspevok o lacnejšej Tesla Model 3. Dog mode by mal nielen automaticky upravovať teplotu v interiéri, ale aj prehrávať hudbu a zobrazovať na pomerne obrovských displejoch vozidiel Tesla správu o skorom príchode majiteľa. K tomu sa pridal ďalší fanúšik, ktorý odporučil aj zobrazenie aktuálnej teploty vo vozidle.

Elon Musk na oba nápady reagoval pozitívne, čo sa už v minulosti pretavilo priamo do úprav všetkých elektromobilov Tesla. Neskôr sa pridali aj ďalšie nápady, ako zobrazovať čas, ako dlho je majiteľ vozidla preč apod.

ZDROJ | Twitter

Toto je jedna z ďalších výhod elektromobilov. Tie nepotrebujú na chod súčastí automobilu naštartovaný motor, ktorý cez alternátor vyrába elektrický prúd, oni ho majú dostatok z batérií. Navyše Tesly môžu byť ovládané na diaľku cez appku v smartfóne, čo už aj v súčasnosti využívajú majitelia na vzdialené ovládanie teploty.

Nevýhodou ale môže byť ľudská hlúposť, pretože s tzv. „dog mode“ môžu nastať situácie, kedy majitelia zabudnú zapnúť tento režim pri odchode. Ešte horšie môžu dopadnúť malé deti, o ktorých sme počuli žiaľ už aj na Slovensku. Majitelia si môžu namýšľať, že Tesla sa o ne postará a spokojne odídu napr. na nákup.

ZDROJ | Tesla

Našťastie aj toto má svoje riešenie. Dog mode by stačilo pridať automatickú funkciu zapnutia v prípade, že vo vozidle zaznamená akýkoľvek pohyb a hluk. Predsalen domáci maznáčik nedokáže sedieť dlhodobo bez pohybu a zvuku. Zároveň Tesla môže cez appku upozorniť majiteľa, že má v aute zviera, ktoré nemôže nechať len tak x hodín bez povšimnutia.

Každopádne, až časom uvidíme, kedy a ako bude „dog mode“ fungovať. Výhodou je, že môže slúžiť nielen v lete, ale aj v zime.

ZDROJ | Tesla

ZdrojTwitter

Komentáre k článku