Elektromobil Cupra Tavascan má pohon všetkých kolies a výkon 225 kW

ZDROJ | Cupra

Cupra je skratka pre SEAT Cupra, dcérsku spoločnosť SEAT-u. Spoločnosť bola založená v roku 2018, odvtedy vyvinula niekoľko vozidiel. Prvým elektromobilom bol plne elektrický Leon e-racer, po ňom prišla na rad Cupra Born.

Tavascan bol predstavený ako koncepčný automobil ešte v roku 2019. Ide o plne elektrické SUV kupé s dvomi motormi. Spolu ponúkajú kombinovaný výkon 225 kW a pohon všetkých štyroch kolies.

ZDROJ | Cupra

V koncepte sa nachádzala lítium-iónová batéria s výkonom 77 kWh, ponúkala dojazd až do 450 km. Cupra zatiaľ nespresnila špecifikácie výrobnej verzie Tavascanu, s ďalšími podrobnosťami vás oboznámime neskôr.

Cupra Tavascan bude založený na platforme MEB od Volkswagenu. Elektromobil bol navrhnutý a vyvíjaný v Barcelone, vyrábať sa začne od roku 2024, v tom istom roku si ho budete môcť aj kúpiť.

Automobilka chce okrem výroby elektromobilov viesť aj ich vývoj pre Volkswagen. „Naším plánom je transformácia technického centra, ktoré je jediné svojho druhu v južnej Európe a je dôležitým prínosom pre tento región v oblasti výskumu a vývoja. Veríme, že súčasťou našej zodpovednosti je elektrifikácia Španielska. Pred 70 rokmi sme postavili túto krajinu na kolesá. Naším cieľom je teraz postaviť Španielsko na elektrické kolesá“, povedal CEO Cupra Wayne Griffiths.

SEAT bude mať do roku 2025 v ponuke tri elektromobily: Born, Cupra Tavascan a mestský elektromobil SEAT SA. Posledne menovaný má prísť na trh v roku 2025 s cenovkou 20 až 25 000 eur.

SEAT SA je veľký projekt a predstavuje dôležitý míľnik na ceste k udržateľnosti životného prostredia. Malý elektromobil sa má totiž stať motorom transformácie španielskeho automobilového priemyslu. Prajeme mu veľa šťastia!

ZdrojSEAT

Komentáre k článku