Elektrický Opel Corsa-e už pozná svoju cenu, veľmi ňou ale nepoteší

ZDROJ | Opel

Nemecká automobilka Opel začína s predajom svojho plne elektrického mestského auta, Opel Corsa-e. Ten je prakticky rovnaký, ako jeho benzínoví či diesloví súrodenci, rozdiel je v detailoch a samozrejme pod kapotou. Opel oznámil základnú cenu novinky, ktorá ale mnohých nepoteší.

Na slovenské ceny si musíme síce ešte chvíľu počkať, no v Nemecku ich výrobca už predstavil. Podobné ceny tak môžme očakávať aj na Slovensku. Kým nový 5-dverový Opel Corsa sa predáva s cenou od 13 990 €, plne elektrická verzia bude stáť od 29 900 €! Ide pritom o model Corsa-e Selection. Top model Corsa-e First Edition bude stáť 32 900 €. To je viac ako dvojnásobok ceny, resp. skoro až 3-násobok.

ZDROJ | Opel

Vo vnútri má Corsa-e pritom len 50 kWh batériu. Rovnakú (kapacitne) má aj Tesla Model 3, ktorá si za novú batériu pre svoj elektromobil účtuje okolo 5 000 €. Zároveň sa hovorí, že vyrobiť elektromobil (bez drahých batérií) má byť lacnejšie, pretože výrobca nepotrebuje toľko súčiastok, vrátane komplikovaného motora. Napriek tomu Opel nastavil cenu na 30 tisíc eur.

ZDROJ | Opel

Opel Corsa-e ponúkne už spomínanú 50 kWh batériu a dojazd 330 km (WLTP) s maximálnym nabíjaním na 100 kW nabíjačkách. Batéria by tak mala byť nabitá z 0 na 80% za 30 minút. O pohon sa stará 100 kW (136 k) elektromotor poháňajúci prednú nápravu. Zrýchlenie z 0 na 50 km/h má trvať 3,1 sekundy, na stovku to zvládne za 8,1 sekundy.

ZDROJ | Opel

Majiteľov má potešiť aj adaptívny tempomat, aktívne sledovanie a vyrovnávanie v jazdnom pruhu, digitálny združený displej, podpora pre Android Auto a Apple CarPlay, bezdrôtové nabíjanie, maticové IntelliLux LED svetlomety, cúvacia kamera či parkovací asistent. Toto sú ale všetko prvky doplnkovej výbavy pre Corsa-e Selection, resp. štandard pre Corsa-e First Edition.

Uvidíme kedy a za akú cenu príde Corsa-e na náš trh, no výrazne nižšia určite nebude. Otázne je tiež ako svoje ceny nastavia aj ostatné automobilky, ktoré svoje malé elektromobily oznámili tento, resp. ešte minulý rok. Zatiaľ ceny pre zvýšenie elektromobilov na slovenských cestách priaznivé určite nie sú. A to ani po ohlásenom, no stále nie schválenom „šrotovnom“.

ZDROJ | Opel

ZdrojOpel

Komentáre k článku