Elektrický Mercedes-Benz EQA sa predvádza na sicílskych cestách

ZDROJ | Mercedes-Benz

Kompaktný elektromobil Mercedes-Benz bol predstavený už na frankfurtskom autosalóne, no tentokrát už nemecká automobilka predvádza funkčný prototyp.

https://www.youtube.com/watch?v=55xFZ0veFkc

Mercedes ukázal prototyp elektromobilu EQA, ktorý dizajnom a rozmermi vychádza z dnešnej A-triedy. Automobilka je zatiaľ na detaily skúpa, no dnes už vieme, že EQA bude disponovať 60-kWh batériou s dojazdom 320-400 kilometrov. Tešiť sa môžeme na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za zhruba 5 sekúnd a chýbať nebude ani rýchle nabíjanie, ktorým elektromobil získa dojazd 100 kilometrov len za 10 minút.

https://youtu.be/Qp8U_cevJd8

EQA bude vyrábaný vo francúzskej obci Hambach, kde sa aktuálne vyrábajú vozidlá Smart. Mercedes do fabriky investuje 589 miliónov dolárov. EQA však nebude prvý elektromobil z pripravovanej série EQ. Ako prvý by sa do predaja mal dostať EQC, elektrické SUV, ktorého by sme sa mali dočkať už začiatkom budúceho roka. Milovníci najluxusnejšej S-triedy si budú musieť počkať na model EQS.

https://youtu.be/Ag6gb2vBztI

Dátum vydania a ani cenu pripravovaných elektromobilov zatiaľ nepoznáme. Ani dizajn modelu EQA, ktorý môžeme vidieť na videách a fotografiách nie je finálny a pred vstupom na trh sa ešte určite zmení. Celkovo chce Mercedes-Benz do roku 2022 vydať viac než 10 elektrických modelov, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou kopírovať ponuku klasických modelov so spaľovacími motormi.

ZdrojMercedes-Benz

Komentáre k článku