Elektrické motorky Energica ponúkajú dojazd až 400 kilometrov na jedno nabitie

Taliansky výrobca Energica predstavil dizajnové modely elektrických motoriek. Tie okrem pekného dizajnu, ponúkajú slušný dojazd, ktorý im môžu závidieť aj niektoré elektromobily.

ZDROJ | Energica

S elektrickými motorkami sa roztrhlo vrece a ich nástup iba potvrdzuje celosvetový trend popularity elektromobilov a iných elektrických dopravných prostriedkov. Taliani na výstave EICMA Milan Motorcycle Show ukázali s firmou Energica skutočne pôsobivé modely.

ZDROJ | Energica

Pozrite siCurtiss Hades – očakávaná elektrická motorka ide do výroby

K dispozícii sú tri modely – Ego+, Eva Ribelle a Eva EsseEsse9+. 21,5 kWh batérie ponúkajú maximálny dojazd 400 kilometrov na jedno nabitie. Takýto dojazd platí iba pri jazde po meste za ideálnych podmienok. Na diaľnici je dojazd 180 kilometrov a kombinovane sľubujú motorky Energica dojazd 230 kilometrov.

Modely Eva Ribelle a Eva EsseEsse9+ ponúkajú maximálnu rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu. Motorka Ego+ ponúka ešte vyššiu rýchlosť – 240 kilometrov za hodinu. Všetky tri modely ponúkajú rýchlonabíjanie level 3, čo znamená, že nabitie z 0 na 80 percent by nemalo trvať viac ako 42 minút. Za približne jednu hodinu tak dostanete 100-percentný dojazd.

Všetky Energica motorky zároveň ponúkajú podobnú výbavu vrátane TFT dotykových displejov, štyroch módov šoférovania – Urban, Eco, Rain, Sport, tempomatu či parkovacieho asistenta. K dispozícií tiež bude v rámci doplnkovej výbavy bezkľúčové štartovanie.

ZDROJ | Energica

Pozrite siCAKE Ösa – elektrická motorka, ktorá zaujme najmä netradičným dizajnom

Systém motorky má zabudovaný GPS a Bluetooth, ktorým sa viete pripojiť k smartfónu cez aplikáciu MYEnergica App. Tá vám napríklad vie zobraziť najbližšie nabíjacie stanice.

Čo sa týka cien, Eva EsseEsse9+ začína na 20 894.00 €, model Eva Ribelle na 22,943.00 € a model Eva EsseEsse9+ na 24,419.00 €. Ceny sú nastavené celkom vysoko, no na druhej strane motorky Energica ponúkajú nádherný dizajn a slušné vlastnosti vrátane vysokého dojazdu. 

ZdrojEnergica

Komentáre k článku