Elektrické kolobežky Lime si cez Uber požičiate už aj v Prahe

Praha rozširuje zoznam miest, v ktorých spoločnosť Uber ponúka prenájom kolobežiek Lime. Tie boli v českej metropole dostupné už skôr, no od včerajška je možné si ich zapožičať už aj pomocou taxi aplikácie.

Uber ponúka prenájom elektrických kolobežiek Lime v Štokholme, Malmö, Poznani, Varšave, Vratislave, vo Viedni a najnovšie aj v Prahe. Možnosť zapožičania kolobežiek nájdete v aplikácii Uber medzi Ostatné spôsoby prepravy. V Prahe je tu v ponuke tiež UberX, Uber Select alebo Uber Black.

ZDROJ | Lime

Kolobežky Lime boli v Prahe dostupné od jesene minulého roku, kedy spoločnosť primárne v centre mesta rozmiestnila okolo stovky elektrických kolobežiek. Aktuálne ich má byť už násobne viac. Stále je tu možnosť započať si kolobežky aj cez ich vlastnú aplikáciu.

Výhodou spojenia Uber a Lime pre turistov je, napríklad to, že nepotrebujú sťahovať extra aplikáciu na zapožičanie elektrickej kolobežky, do ktorej bolo treba zadávať kreditnú kartu. V prípade, že máte aktívnu aplikáciu Uber, po Prahe sa kolobežkami môžete bez problémov voziť. Odomknutie stojí 25 českých korún, následne platíte 4 koruny za minútu jazdy.

ZDROJ | Uber

Pri obľúbených víkendových pobytoch v Prahe, tak môžete ušetriť na hromadnej doprave, či urýchliť presuny po meste. Pred prvým použitím vás aplikácia Uber oboznámi s bezpečnostnými pokynmi, vyzve vás na používanie prilby a upozorní ma maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu.

Mesto Praha pre používanie elektrických kolobežiek zavádza pravidlá. Od júna 2019 by sa nemalo jazdiť po chodníkoch a blokovať jazdou električky. V Praha 2 sa v súčasnosti nemôžu elektrické kolobežky parkovať. Mesto Praha tiež rieši zákaz vjazdu do niektorých peších zón, na Královskú cestu a do Prahy 2.

Uber chce spojením sa s Lime rozšíriť svoje pôsobenie na komplexnú platformu mestskej mobility, uľahčiť rozhodovanie sa zákazníkom ako sa najefektívnejšie dostanú z bodu A do bodu B vrámci mesta a tiež prispieť k udržaniu životného prostredia.

Uber sa do Bratislavy vrátil 1. apríla o čom sme vás informovali v článku Uber je späť v Bratislave, vodiči musia spĺňať nové zákony. Vtedy prevádzkovateľ oznámil len službu UberX. Rozšírenie služieb vraj zatiaľ neplánuje. Kolobežky Lime by však boli logickým krokom aj pre Bratislavu, nakoľko tento spôsob prepravy je stále populárnejší a v hlavnom meste tento druh zdieľanej dopravy chýba.

ZdrojTS Uber,mediaguru.cz

Komentáre k článku