Elektrická trojkolka Wello Family má stáť tisíce, bude iba pre dvoch

ZDROJ | Wello

Počas výstavy CES 2020 sa objavila aj nezvyčajná elektrická trojkolka s názvom Wello Family. Na jednoduchom dopravnom prostriedku v štýle ázijskej rikše by nebolo nič zvláštne negatívne, až na tú cenu.

ZDROJ | Wello

Wello Family je postavená na základe elektrického bicykla, ktorý je okapotovaný, má tri kolesá a miesto pre šoféra a jedného pasažiera za ním. Čistá malá rikša. To nemá byť vôbec pejoratívum, veď rikše využívajú denne milióny, ak nie miliardy ľudí. Tento dopravný prostriedok je často najrýchlejšou a ešte častejšie aj najdostupnejšou formou hromadnej dopravy v ázijských mestách.

Práve dostupnosť je najväčším kameňom úrazu Wello Family. Francúzsky start-up (pôvodom z Réunionu) to možno myslí dobre, no pýtať si za plne vybavenú verziu 8 tisíc eur je čistá šialenosť.

Plusom je fakt, že strecha je pokrytá solárnymi panelmi, ktoré majú vyrábať elektrinu pre batérie a tie poháňať samotné vozítko. Záreoveň je možné využívať pohon ako bežnom bicykli, teda pedále. Druhým plusom je aspoň čiastočné okapotovanie, takže posádka v horšom počasí môže stále na cestu. Iným plusom je karoséria, ktorá sa vie naklápať v zákrutách pre vyššiu bezpečnosť.

ZDROJ | Wello

Maximálna rýchlosť je zhruba 40 km/h, no na elektrický pohon je trojkolka schopná ísť len do 25 km/h. Dojazd s plnou batériou má byť 100 km, no aj to je relatívne vzhľadom na hmotnosť posádky. Čím ťažšia, tým sú rýchlosť i dosjazd nižšie.

ZDROJ | Wello

Trojkolku je možné spárovať so smartfónom, ale využiť je možné aj geolokáciu. Trojkolku je možné pritom používať aj ako doručovací prostriedok, čo bola aj prvotná idea produktu. Až na CESe start-up predstavil verziu pre dvoch pasažierov.

ZDROJ | Wello

ZdrojWello

Komentáre k článku