Ebajk predstavil novinky zo sveta elektrobicyklov!

Cyklistická sezóna sa rozbehla v plnom prúde a Ebajk sa rozhodol prezentovať najnovšie elektro-kúsky, ktoré si pre nás tento rok pripravil. Rozhodne stoja za to.

RECENZIAHaibike SDURO HardNine 6.0 2017 – lesné cesty, traste sa!

Medzi novinky patrí napríklad aj motor a betéria Yamaha PW-X, ktorý je odľahčený a tiež menší. Váži len 3,1 kg a okrem váhy sa zlepšil aj krútiaci moment a odpich. Počiatočné zrýchlenie je tak oveľa akčnejšie.

recenziaHaibike SDURO Trekking 7.0 2019 – trekkingový majster na každú príležitosť

K dispozícii je tiež silnejší režim asistencie motora s výkonom 80 Nm. Okrem štyroch pôvodných možnosti zrýchlenia (Eco+, Eco, Standard a High) pribudol režim s označením EXPW. Nová batéria je plne kompatibilná s pôvodným motorom PW, takže nemusíte meniť celý bicykel kvôli dokúpeniu novej vylepšenej batérie.

recenziaHaibike XDURO Nduro 6.0 2019 – tank medzi elektrobicyklami

ZDROJ | Yamaha

Pozrite sieBajk prichádza s novými e-bicyklami a združením e-DNA

Okrem nového motoru sme si pozreli aj nové cyklopočítače a displeje. Bosch Purion je novinkou, ktorá ponúka all-in-one riešenie, ktoré zlučuje ovládač aj displej do jedného prvku. Displej zobrazuje informácie o kapacite akumulátora, rýchlosti a o režime pomoci. Samozrejme si môžete pozrieť aj doplnkové informácie ako dojazd či termín najbližšieho servisu.

Okrem toho bol predstavený aj displej Yamaha 2017 s outdoorovým minimalistickým dizajnom a LED diódami. Novinkou je možnosť prepojenia so smartfónom cez aplikáciu.

Prekvapením bol Shimano 8000 prototyp zobrazovacieho systému, ktorý prišiel s unikátnym jednoduchým dizajnom.

ZDROJ | Yamaha

Čo sa týka samotných elektrobicyklov, Haibike prichádza s väčšou integráciou batérie do samotného rámu, takže bicykel už nebude strašiť veľká batéria, ale bude elegantnejšie skrytá, prípadne polo-integrovaná do rámu bicykla.

Haibike má aj novinku eConnect, ktorá integruje do bicyklov špeciálny čip, ktorý sleduje celkovú aktivitu a polohu bicykla vrátane ochrany pred ukradnutím.

Samotný ebajk spustil službu ebajk rental, v rámci ktorej si môže elektrobicykel vyskúšať ktokoľvek, zadarmo a takmer kdekoľvek po Slovensku.

Úspešným projektom firmy ebajk sa stalo aj občianské združenie e-DNA, ktoré ponúka komunitnú a športovú činnosť, v rámci ktorej vznikol aj systém nabíjacích staníc ebajk connect. Týchto staníc existuje po celom Slovensku už 16 a plán na rok 2017 je spustiť 40 unikátnych staníc, kde si môžete zdarma nabiť elektrobicykel.

Pozrite siebajk connect – okolo Bratislavy je už 7 nabíjacích staníc pre elektrobicykle

Ebajk oslavuje tento rok už tretiu sezónu a my sa už nevieme dočkať, kedy si nové bicykle požičiame na test. V prípade, že uvažujete o kúpe takéhoto bicyklu, odporúčame prečítať niektorú z našich minuloročných recenzií, v ktorej sme otestovali horský bicykel Haibike SDURO FullNine SL 2016, bicykel s tučnými kolesami určený do terénu Haibike XDURO FatSix 2015, cestný rýchlik Haibike XDURO Urban 28 2015 či mestské približovadlo Winora Radius Urban 2015.

Komentáre k článku